زنان به چه ویتامین هایی نیاز دارند – بهترین مولتی ویتامین ها برای زنان کدامند؟

بهترین مولتی ویتامین ها برای خانم ها به سن، وضعیت پوست و سلامت شما بستگی دارد. به طور کلی هر خانمی به ویتامین C، A، E، B نیاز دارد.

اگر شما خانم های جوانی هستید که از آکنه رنج می برید، ضروری ترین ویتامین ها برای وضعیت پوست شما E و C هستند. ویتامین ها درمان موثر آکنه از درون هستند.

زنان پیش از یائسگی اغلب مقادیر کمی کلسیم، آهن، ویتامین A و ویتامین C مصرف می کنند.

پوست شما آینه سلامت شماست.

خانم ها به چه ویتامین هایی نیاز دارند؟ این واقعیت را نمی توان انکار کرد که رژیم غذایی مناسب نه تنها برای سلامتی، بلکه برای پوست شما نیز مفید است. زندگی پر استرس، مراقبت ناکافی از پوست و تغذیه ناسالم 3 دلیل اصلی برای پوست ضعیف و مشکلات پوستی مختلف مانند راش، خشکی پوست، حلقه های سیاه زیر چشم، جوش، آکنه، رنگدانه و غیره هستند.

خانم ها به چه ویتامین هایی نیاز دارند؟

پوست های مختلف به رژیم غذایی متفاوتی نیاز دارند. اما چند قانون کلی برای پوست سالم وجود دارد که برای همه جهانی است.

زنان به چه ویتامین هایی نیاز دارند:

1) ویتامین C: این ویتامین را می توان به راحتی در تمام میوه های سیتریک مانند پرتقال و غیره یافت.

۲) ویتامین A: منابع ویتامین A پاپایا، پرتقال، زرده تخم مرغ و غیره است.

3) ویتامین B: این ویتامین در تمام سبزیجات برگ دار به همراه میوه هایی مانند. منابع دیگر غلات کامل، مخمر آبجو و غیره هستند.

4) ویتامین E: در دانه های روغنی، سبزیجات مانند بروکلی، آجیل و غیره یافت می شود.

اب

آب به عنوان بهترین دارو برای پوست عمل می کند. این نه تنها شما را شاداب می کند و پوست شما را درخشان می کند، بلکه بدن شما را نیز تمیز می کند که باعث می شود بدن به بهترین شکل کار کند.

پوست شما به شدت میل به مواد مغذی دارد، اما آنقدر خوش شانس نیست که دوز منظمی از مواد مغذی دریافت کند. ویتامین هایی برای پوست سالم مانند ویتامین A، C و E وجود دارد که اگر به درستی مصرف نشود می تواند منجر به کدر شدن پوست بی روح شود.

ویتامین E و C دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و به همین دلیل به جلوگیری از هر نوع آسیب پوستی کمک زیادی می کنند. ویتامین A از آسیب رساندن اشعه خورشید به پوست جلوگیری می کند و ویتامین C در بهبود پوست موثر است. بنابراین، ویتامین‌های مراقبت از پوست را در وعده‌های غذایی منظم روزانه خود بگنجانید و سپس می‌توانید به زیبایی پوست خود ببالید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر