ساختار هماهنگی از نامزدی محمد شایا السودانی برای پست نخست وزیری حمایت می کند.


به گزارش ایسنا به نقل از سایت بغداد الیوم، فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد شعبی عراق امروز گفت: سودانی برای کابینه بعدی.

الفیاض گفت: برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی دیگر موضوع خاصی برای جنبش صدر نیست و بسیاری از گروه های هماهنگ کننده نیز خواستار برگزاری مجدد این انتخابات شده اند و می توانیم این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. در مورد جزئیات آن توافق کنید.”

رئیس سازمان «حشد الشعبی» عراق هنوز موضع رسمی درباره برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی اتخاذ نکرده و گفت: تکرار انتخابات پارلمانی با سازمان ها و ائتلاف های دیگر نیز همراه است.

وی افزود: حضور گروه های مردمی در ساختمان مجلس عادی نیست و این را یک وضعیت موقتی و قابل عبور می دانیم.

الفیاض در ادامه گفت: پیشنهادات رهبر جنبش صدر برای حل بحران را می توان با هدف دستیابی به موضع مشترک در مورد آنها بررسی کرد.

رئیس سازمان حشدالشعبی عراق افزود: انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در صورت موافقت همه جناح ها و سایر گروه های سیاسی راه حل خواهد بود، زیرا کابینه فعلی کابینه موقت است و انتخابات مجدد بخشی نیست. از وظایف آن. .

وی تاکید کرد: ساختار حاکمیتی در عراق اجماعی است و ما نمی توانیم موضع یک طرف و طرف مقابل را بپذیریم و زمانی پیشنهادات را برای حل بحران بررسی خواهیم کرد که به صورت واقع بینانه ارائه شود.

الفیاض ادامه داد: کابینه فعلی کابینه موقت است و اختیارات انتخاباتی ندارد و فکر نمی کنم ادامه کابینه فعلی برای انجام کارهای مربوط به مرحله بعدی و آمادگی برای انتخابات مفید باشد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق همچنین درباره گفتگو با مقتدی صدر گفت: هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح، چارچوب هماهنگی رایزنی با الصدر را دستور داد و از ابتکار مصطفی الصدر تمجید کرد. صدر -کاظمی برای حل این بحران اما این طرح نیاز به موافقت سایر گروه ها دارد.

وی با اشاره به احتمال توافق بر سر تشکیل کابینه جدید که شرایط را برای انتخابات پیش رو و برون رفت از بحران فراهم می کند، گفت: انتخابات اخیر مجلس مشکلات زیادی را به همراه داشته است و باید جلوی آن را بگیریم. تکرار در انتخابات آینده

الفیاض با اشاره به جایگاه حشد شعبی گفت: در نهایت حشد شعبی تصمیم گرفت یکی از احزاب سیاسی شود.