ساخت باتری که در 3 دقیقه شارژ می شود


به گزارش ایسنا، به نقل از BGR، گزارش ها حاکی از آن است که محققان استارت آپی مستقر در ماساچوست به دنبال ساخت باتری هستند که می تواند به سرعت شارژ شود و می تواند آینده خودروهای الکتریکی را به طور کلی متحول کند. این باتری توسط شرکت Adden Energy وابسته به دانشگاه هاروارد ساخته شده است. این شرکت ادعا می کند که باتری آنها می تواند تنها در سه دقیقه به طور کامل شارژ شود و 20 سال دوام بیاورد.

به گزارش ایندیپندنت، این شرکت قبلا نمونه اولیه باتری سلولی را با زمان شارژ سه دقیقه و بیش از 10000 چرخه شارژ و دشارژ در طول عمر خود به نمایش گذاشته بود. این استارت آپ اکنون به دنبال تجاری سازی این باتری و در دسترس قرار دادن آن برای عموم است. این شرکت می گوید هدفش این است که تا حد امکان وسایل نقلیه الکتریکی را در دسترس مردم قرار دهد.

ویلیام فیتژوگ، مدیر عامل Eden Energy، می‌گوید این کار برای 37 درصد آمریکایی‌هایی که گاراژ ندارند و نمی‌توانند خودروهای برقی خود را یک شبه شارژ کنند، انجام می‌شود. این شرکت امیدوار است با ارائه راهی برای شارژ خودروهای برقی در سه دقیقه یا کمتر، وسایل نقلیه برقی را در دسترس عموم مردم قرار دهد، به خصوص اگر نیاز به خرید سیستم های شارژ گران قیمت برطرف شود و خودرو در حال حرکت شارژ شود. انجام داد

مقرون به صرفه ساختن وسایل نقلیه الکتریکی یکی از بزرگترین محرک های صنعت در سال های اخیر بوده است، به خصوص که تعداد کمی از آنها به دلیل قیمت بالا و تجهیزات مورد نیاز برای شارژ آنها در دسترس عموم قرار گرفته اند. اما شارژ فوق سریع باتری می تواند همه چیز را تغییر دهد.

وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر در جاده ها می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند و در نتیجه مشکلات فعلی تغییرات آب و هوایی را کاهش دهد. ما قبلاً راه‌حل‌های دیگری را برای تغییر آب و هوا دیده‌ایم، مانند به دام انداختن تشعشعات مضر خورشید با حباب‌های فضایی، اما کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌تواند به گرمایش جهانی کمک کند.

همچنین، اگر بتوانیم یک باتری شارژ فوق سریع برای وسایل نقلیه الکتریکی ایجاد کنیم، می‌توانیم از همین فناوری در باتری‌های کوچک‌تر برای گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم الکتریکی استفاده کنیم. همچنین به حل مشکل تخلیه باتری که صنعت فناوری در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کند، کمک خواهد کرد.