ساخت یک مینی پالایشگاه در حال بررسی است


به گزارش ایسنا؛ هادی بیگی نژاد شامگاه پنجشنبه 18 تیرماه افزود: بر اساس بررسی های انجام شده در مینی پالایشگاه ها، بین 5 تا 10 هزار بشکه نفت در طول روز به محصولات پتروشیمی تبدیل می شود، از سوی دیگر این پروژه ها آب زیادی مصرف می کنند. نه دارند و نه آلودگی زیادی دارند.

وی به اشتغالزایی بیش از 150 نفر به صورت مستقیم در پالایشگاه های کوچک اشاره کرد و اظهار داشت: در نظر داریم این پروژه های راهبردی را در سطح کشور راه اندازی کنیم.

بیگی نژاد در خصوص تبدیل پتروشیمی ها به محصولات دیگر خاطرنشان کرد: ایران بزرگ ترین تولیدکننده متانول است و می تواند این محصول ارزشمند را به محصولات ارزشمند دیگری تبدیل کند و در صورت اجرایی شدن این موضوع ارزآوری زیادی در سطح کلان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کشور 27 میلیون تن فرآورده های نفتی سنگین تولید می کند، تصریح کرد: باید به جایی برسیم که بتوانیم ثروت کشور را به پول تبدیل کنیم.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه متأسفانه در زنجیره ارزش نفت اقدام فوری صورت نگرفت، خاطرنشان کرد: شکل گیری نگاه پتروشیمی به نفت ضروری است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه امروز کشور نیازمند برنامه ریزی برای نفوذ نمایندگان مجلس در سطح کشور است، گفت: این امر زمانی اجرایی می شود که مردم از نظر میزان نمایندگی مطالباتی از ما داشته باشند. در مجلس».

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم معمولا از نمایندگان خود در مجلس انتظار دارند موضوعاتی مانند گازرسانی، برق رسانی، آبرسانی، جدول گذاری جاده ها، اشتغال زایی، خدمات ساختمانی را داشته باشند و افزود: در این زمینه از نمایندگان کمک و مساعدت می شود. » آنها در صورتی عمل می کنند که وظیفه اصلی ما کنترل و قانون گذاری باشد.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه الگوی مدیریتی در نقاط مختلف کشور باید تغییر کند، افزود: نحوه اجرای مسائل بهداشتی و درمانی، الگوی ارائه خدمات به جامعه پزشکی، الگوی مدیریت ارائه خدمات در کشاورزی، صنعت و … معدن. و غیره. همه چیز باید تغییر کند و تغییر کند

نماینده مردم ملایر با تاکید بر اینکه در طول دو سال حضورم در مجلس تلاش کرده ام تا مسئولیت خود را در ارائه خدمات به شهر ملایر و در بحث های هنجاری و تقنینی ارتقاء دهم، افزود: حضور فعال در اکثر جلسات و راهپیمایی های مجلس. جلسات متعددی با وزارتخانه ها، گروه ها و جناح های مختلف داشتیم.

بیگی نژاد با اشاره به اینکه در رای گیری 1851 طرح شرکت کردم، 44 تذکر به مسئولان از طرف من و 22 سوال از طرف من از وزرای مختلف مطرح شد، افزود: امضای 100 سوال، مشارکت فعال در همه آرای مجلس. در مورد من چهار مورد ماده 234 و مشارکت در 41 طرح پیشنهادی سایر نمایندگان، بررسی و مطالعه آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در مجلس یازدهم بحث حل مشکلات معیشتی مردم سرلوحه کار بوده و هست، افزود: موضوعاتی که مد نظر داریم.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس افزود: لایحه مالیات بر خانه های خالی، ثبت قانون جهش دانش در مجلس یازدهم، رسیدگی جدی به مسائل فرهنگی، خانواده و زنان و همچنین مسائل سیاست خارجی نیز در دستور کار قرار گرفت. . مجلس یازدهم.

بیگی نژاد اظهار داشت: بحث تامین آب از سد کلان به پایان رسیده و بازدیدهای میدانی کمیسیون انرژی به پالایشگاه ها، نیروگاه ها، میادین نفت و گاز و پتروشیمی ها بخشی از فعالیت های کردی کارکنان در این دو دوره است. سال‌ها گفت: جز علاوه بر این، بنده مسئولیت تکمیل زنجیره ارزش و خلق ثروت در کمیسیون انرژی مجلس را بر عهده دارد.

نماینده مردم ملایرا در مجلس به اقدامات راهبردی انجام شده در حوزه خدماتی این شهرستان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده در سال گذشته بهترین سلامت عملکردی و کاری در حوزه مدیریت برق محسوب می شود زیرا وجود دارد. اقدامات استراتژیک زیادی در این منطقه در ملایرا وجود دارد.

بیگی نژاد 122 کیلومتر سیم فرسوده را با کابل خود نگهدار در 5 شهر و 45 روستا تعویض کرد، 502 تیر چراغ برق را در 58 روستا جابجا کرد، 13 تیر برق را تعمیر و تعویض کرد و بیش از 34 میلیارد تومان اعتبار جمع آوری کرد. اقدامات شورای اسلامی یانگ نشان داد که به منظور حل مشکلات کمبود و توزیع برق.

وی با بیان اینکه در بحث آبفا اقدامات مهم و زیربنایی انجام شد، افزود: آبرسانی از سد کلان، تکمیل پروژه بزرگ فاضلاب ملایر، اخذ چندین خط ملی در حوزه آبرسانی روستایی از جمله مجتمع های آبرسانی سد کلان، کریم آباد، ینگه کند انوج، مهرآباد و توسعه 17 میلیارد و 700 میلیون مه برای اجرای 21 طرح آبرسانی در ملایر از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه انتقال فاضلاب به بخش صنعتی برای ما بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: متاسفانه سرمایه گذاری در بحث نیروگاه 500 مگاواتی صورت نگرفته است.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تصمیم به احیای 60 کیلومتر و 360 کیلومتر پروژه شبکه آب منطقه آبرسانی ملایر گرفته شده است، افزود: امسال 60 کیلومتر خطوط فرسوده آب اصلاح می شود.

بیگی نژاد به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان به لحاظ کمی و کیفی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ردیف بودجه دانشکده پرستاری از سال گذشته مستقل شد و امسال چندین رشته جدید در این موسسه آموزش عالی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه افتتاح بیمارستان بالینی و ساخت دانشکده پزشکی در شهرستان ملایر در دستور کار ما است، تصریح کرد: اجرای این دو موضوع باعث می شود که متخصصان پزشکی و متخصصان پزشکی بیایند و بروند. به این شهر

نماینده مردم ملایرا به تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) و تکمیل اورژانس بیمارستان مهر و همچنین وام پنج میلیارد تومانی برای خرید مراقبت از بیماران اشاره کرد. تجهیزات. مدرسه و گفت: توسعه معدن سرمک در دستور کار است.

بیگی نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر 400 نفر در این معدن مشغول به کار هستند، افزود: تجهیزات خط تولید باتری معدن سرمک خریداری شده و به دنبال مجوز هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید زنجیره تولید فولاد را تا بخش قطعه سازی در معدن سرمک پیش ببریم، چشم انداز خوبی را برای این بخش پیش بینی کرد و افزود: مرحله جدید نیز در کارخانه کیانا انجام شده است.

نماینده ساکنان ملایر با تاکید بر اینکه از کارخانه هایی که فعالانه در زمینه اشتغال زایی و توسعه خط تولید خود فعالیت می کنند حمایت کامل داریم، گفت: از 19 واحد تولیدی بازدید کردیم و مشکلات آنها تا حدودی حل شد. یکی از شهرستان ها جامعه هدف صندوق برکت است که در این زمینه 10 روستا برای ایجاد طرح های اشتغال انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه اقدامات راهبردی در حوزه آموزش عالی نیز انجام شده است، به خرید تجهیزات به ارزش دو میلیارد تومان و دریافت قول مساعد برای تامین سایر تجهیزات به ارزش سه میلیارد تومان در این حوزه اشاره کرد و گفت: نوسازی ساختمان سینما فرهنگ مراحل پایانی خود را طی می کند، همچنین در اولویت برنامه های ما بازسازی قرارگاه فجر است.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه سال گذشته حدود چهار میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز دانشگاه ملایر دریافت شد، گفت: سطح دانشگاه فنی و مهندسی نیز ملی شد.

وی با بیان اینکه در حوزه زنان کارگروه تخصصی در روابط عمومی ما تشکیل شده و سمینارهای آموزشی برای اشتغالزایی زنان بدسرپرست و بدسرپرست به طور مرتب برگزار می شود، افزود: تجهیزاتی به ارزش 2 میلیارد و 300 میلیون تومان است. برای این کارگاه ها خریدیم

بیگی نژاد با بیان اینکه در راستای بحث محرومیت زدایی در سطح شهرستان 35 گروه جهادی ایجاد کردیم و از آنها کمک های معیشتی و مالی دریافت کردیم و کمیته ای نیز برای کمک به نیازمندان تشکیل شد.

وی با اشاره به کمک های مالی به 300 نفر از مددجویان مددکاری اجتماعی تاکید کرد: توسعه، اصلاح و بهسازی جاده مالایی به سمت اسلامشهر آگ گل یکی از اولویت های ما در حوزه راه و شهرسازی است و 60 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. در این رابطه. جذب کردیم

با بیان اینکه از سال 1399 تا 1400 4 هزار و 650 مراجعه به دفتر داشتیم و از سال 1400 تا 1401، 4 هزار و 730 نفر از شهروندان در شهرها و روستاها از این اداره بازدید کردند، افزود: با مسئولان روستایی با حضور خادمان عبور کردند.

نماینده مردم ملایر در بخشی دیگر از سخنان خود به دعوت هلدینگ های مختلف برای بازدید و سرمایه گذاری در ملایر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: توسعه «خوشه صنعت پوشاک ازندریان» از اولویت های کاری ما است و اقدامات خوبی انجام شده است. در این زمینه پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه های مهم ملایر به دلیل عدم حاکمیت قوی و عدم رشد راکد است، خاطرنشان کرد: در موضوع روستاها کارگروه تخصصی در دفتر ما تشکیل شده و تلاش شده تا کارگروه تخصصی ایجاد شود. گواهی برای هر روستا، شامل فرصت‌ها و ظرفیت‌ها، چالش‌ها و شکاف‌ها، جمعیت و سایر مسائل مرتبط که باید شکل بگیرد.

سخنگوی اهالی ملایر با بیان اینکه سال گذشته وام بازنگری طرح خدی برای 17 روستا را دریافت کردیم، افزود: همچنین 5 پروژه سالن ورزشی اجرا شده و 4 پروژه از این تعداد به بهره برداری رسیده است.

بیگی نژاد خاطرنشان کرد: امسال 25 روستای با جمعیت زیاد ملایر شناسایی و مقرر شد علاوه بر اقداماتی که برای خدمات رسانی از دستگاه های اجرایی انجام می شود، شخصا اعتبار لازم را برای رفع مشکلات برق اخذ کنم. آب و راه و طرح های هادی آنها همچنین در کنار این فعالیت های خدماتی، اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی، رفع مشکلات زنان و بی قانونی در این 25 روستا در دستور کار قرار دارد.