سخنان رئیس دانشگاه الزهرا چه بود؟


رئیس دولت سیزدهم در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید دانشگاه ها که با حضور پرشور دانشجویان همراه بود، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور را اتاق فکر دولت خواند و گفت: دانشگاه ها همواره در کانون توجه دولت خواهند بود. توجه به یافتن راه حل برای مشکلات جامعه

به گزارش سایت President.ir، ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 1402-1401 دانشگاه ها، مؤسسات و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه الزهرا (س) حضور یافت.
رئیس قوه مجریه گفت: امروزه تقریباً 60 درصد دانشجویان کشور را دانشجویان دختر تشکیل می دهند، وی معتقد بود که روحیه پژوهشی و پژوهشی توأم با دانش و بردباری دانشجویان دختر در این زمینه و در سال های پس از پیروزی موثر است. در انقلاب اسلامی زنان بسیاری در عرصه های دانشگاهی کشور درخشیدند و حتی توانستند توانایی های خود را در عرصه جهانی به نمایش بگذارند.
رئیسی تصریح کرد: وقتی یک بانوی فرهیخته ایرانی دستاورد علمی مهمی را در سطح جهانی ارائه کند، روی سکو گذاشته شود، پرچم جمهوری اسلامی برافراشته شود و سرود ملی ایران نواخته شود، به کشور نیرو می بخشد.
رئیسی با اشاره به اینکه علم و دانش از مؤلفه های مهم قدرت و توانایی است، گفت: امروز به برکت تلاش اساتید و دانشجویان، کشور به سطح بالایی از توان و توانایی رسیده است. اگر قبلا مجبور به واردات سیم خاردار به این کشور بودیم و از ما امتناع می‌کردند، امروز با وجود گسترده‌ترین تحریم‌ها، موفقیت‌های شگفت‌انگیزی در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی کسب کرده‌ایم و به یاری خداوند این مسیر ادامه خواهد داشت.
رئیس دولت سیزدهم در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تبریک به دانشجویان ورودی تصریح کرد: شما تمام توان خود را صرف پژوهش می کنید و دولت تمام تلاش خود را برای تامین تجهیزات و امکانات لازم به کار خواهد گرفت.
ابراهیم رئیسی پرداختن به موضوع اشتغال دانشجویان دختر و پسر را یکی از وظایف دولت دانست و گفت: دولت دانشگاه را اتاق انعکاس خود می بیند و انتظار دارد دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با ایده ها و ابتکارات جدید به کمک دولت بیایند.
رئیسی تصریح کرد: دشمن تصور می کرد که می تواند در دانشگاه به دنبال خواسته های خود باشد، غافل از اینکه دانشجویان و اساتید ما بیدار هستند و نمی گذارند رویای دروغین دشمن محقق شود و قطعا در عرصه علم و دانش دشمن را ناکام خواهند گذاشت. . و همچنین در سایر زمینه ها.
وی با تشریح منطق دولت در مذاکرات لغو تحریم ها و تلاش دشمن برای تحمیل شروط خود به ایران، گفت: ما از همان ابتدا اعلام کردیم که میز مذاکره را ترک نمی کنیم، اما صادقانه پایبند هستیم. مذاکرات و امروز منطق جمهوری اسلامی ایران در دنیا پذیرفته شده است».
پیش از سخنان وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین نمایندگان اساتید و دانشجویان و رئیس دانشگاه الزهرا(س) در سخنانی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفتند. ، دانشگاه ها، مؤسسات و مؤسسات آموزش عالی برای دانشجویان آرزوی موفقیت کردند.

انتهای پیام