سرمایه داران جهانی در اوکراین جنگ را دامن می زنند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت Media Champs، نخست وزیر مجارستان گفت: «جورج سوروس» بزرگترین سرمایه گذار جهان از جمله کسانی است که به جنگ اوکراین دامن می زنند.

ویکتور اوربان در مصاحبه ای گفت: “تنها صلح می تواند تورم را مهار کند و اقتصاد را از شوک های بیشتر نجات دهد.” به گفته نخست وزیر مجارستان، سوروس یکی از سرمایه دارانی است که علاقه مند به طولانی شدن درگیری در اوکراین است.

اوربان گفت: «افرادی هستند که علاقه مند به طولانی شدن درگیری (در اوکراین) هستند. وی ادامه داد که کاملاً واضح است که منافع تجاری در این جنگ وجود دارد. جورج سوروس نماد آنهاست. او آشکارا از لزوم ادامه جنگ صحبت می کند.

نخست وزیر مجارستان همچنین خاطرنشان کرد که مجارستان در حال حاضر عملا تنها کشوری است که خواهان صلح در اوکراین است. در واقع، بوداپست، برخلاف اکثر پایتخت های اروپایی دیگر، تاکنون از ارسال سلاح به اوکراین خودداری کرده است. اوربان افزود که ما نیاز به تامین مالی صلح داریم نه جنگ.

سوروس در سخنرانی ماه گذشته در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، مداخله نظامی روسیه در اوکراین را آغاز جنگ جهانی سوم خواند که ممکن است چیزی از تمدن بشری باقی نگذاشته باشد.