سلامت چگونه به گفته متخصصان سلامت خون ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را تمرین کنیم


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – در واقع امید زیادی برای زنان در هر سنی وجود دارد. علاوه بر این ، این درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت سینه یک نفر مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد آنها به عوامل ژنتیکی مربوط می شود”. تارا اسکات ، دکتر، A Triple Board Certified OB / GYN، Functional Medicine and Integrative Medicine پزشک، CMO و موسس Revitalize Medical Group در فیرلون اوهایو که به فیتان می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل خودآگاهی در مورد سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است که رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این محرک نقش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه داریم که به دلیل پیشرفت در تحقیقات ، آموزش و پزشکی به موفقیت بزرگی منجر شده است.

بیایید با یک تمرین جدید شروع کنیم: تغذیه با شیر مادر. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 ما برای سلامتی و تندرستی ما. ما شماره تلفن مراقبت از پوست خود را گرفته ایم ، برنامه ورزشی ما قفل شده است … اما روال مراقبت از سینه ما چطور؟ در مرحله بعد ، دو ستاره (از جمله دکتر اسکات) در زمینه مراقبت های بهداشتی بهترین راه برای چرخاندن این توپ را به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید ورزش بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

سالهاست که زنان معتقدند که باید تا سن 40 سالگی منتظر بمانند (برخی افراد آن را 50 سالگی می دانند) تا ماموگرافی سالانه انجام شود – اما کارشناسان می گویند آگاهی از مراقبت از خود پستان باید در سنین نوجوانی آغاز شود. دکتر اسکات می گوید: “من بیشتر و بیشتر سرطان سینه را می بینم ، حتی در سنین جوانی.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک موافق هستند. دکتر فو می گوید: “بهتر است” خودآگاهی پستان “را از سنین پایین شروع کنیم. “این کار با دانستن آنچه در سینه های فرد ماه به ماه اتفاق می افتد انجام شده است تا به شما نشان دهد که زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

آیا راه هایی برای تمرین شیردهی وجود دارد؟

در اینجا چند روش آسان برای تمرکز بر دو جنبه مهم سلامت پستان وجود دارد که می توانید آنها را با روال معمول و شیوه زندگی خود سازگار کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

و جالبتر اینکه ، این روشهای تحقیق و پیشگیری طی سالها بسیار بهبود یافته است. “ما تکنیک ها و فرم های غربالگری را برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه و غیره بهبود بخشیده ایم. [we have] پیش بینی های بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما ، “گفت دکتر. می گوید فو. “ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری رادیکال سینه (فقط در بیمارستان مرسی ارائه می شود) و ماموگرافی کنتراست همه ترکیب می شوند تا نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر بیماری های پستان را تعیین کنند.”

چک ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر فو اشاره کرد ، با چک های ماهانه شروع می شود. کمی متفاوت از چیزی است که قبلاً می دانید. او می گوید: “مواردی که ما می خواهیم به دنبال آن باشیم شبیه آنچه ما قبلاً” معاینه خود سینه “می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا مهم نیست.”

ظاهر و شکل آنها را بشناسید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را بررسی کنید. هدف – اساساً – شناختن سینه ها مانند پشت دست است. به این ترتیب ، می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. فو می گوید: “نشانه های بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات پوستی ، تیرگی پوست ، کشیدن نوک سینه و ترشح از نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود مشورت کنید (بیشتر در این مورد در یک لحظه). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده موارد جدی تری باشد شامل آرتریت ، تورم غدد لنفاوی ، زیر بغل ، ناحیه کلاویکولار یا گردن است.” “دانستن آنچه در سینه های فرد ماه به ماه اتفاق می افتد تا بتواند به زودی به پزشک شما مراجعه کند.”

تشنج پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک – از جمله OBGYN – می تواند هم در تشخیص زودهنگام و هم در پیشگیری کمک کند. مهم است که یک پرونده کامل ثبت شود و سابقه خانوادگی (به ویژه با گروه کلی سرطان) بررسی شود. دکتر فو می گوید: “با دانستن سابقه خانوادگی سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، روده بزرگ یا معده ، مهم است که آیا نیاز به غربالگری اولیه یا آزمایش ژنتیکی وجود دارد یا خیر.” دکتر

اکثر خانم ها در مورد شروع این قرارها در اواسط 40 سالگی فکر نمی کنند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که زودتر آزمایش دهید ، به ویژه اگر انجام دادن دارای سابقه سرطان در خانواده است. او می گوید: “توصیه می شود که یک جراح یا متخصص سینه در 25 سالگی یک ارزیابی رسمی از خطر را انجام دهد تا رده خطر شما را مشخص کند و زمان شروع غربالگری توصیه های خاص برای شما و مطالعه غربالگری شما برای کدام یک بهتر است.” به

پس آزمایش ژن BRCA چطور؟ با توجه به در دسترس بودن آزمایشات ژنتیکی داخلی ، این موضوع اخیراً به موضوعی محبوب تبدیل شده است. وی گفت ، دکتر اسکات توضیح می دهد تنها 5 تا 10 درصد از سرطان های سینه ناشی از ژنتیک استبه “اگر در خانواده خود مبتلا به سرطان سینه هستید ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این اطلاعات به شما امکان می دهد فعال بمانید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. ”

با این حال ، پتانسیل زیادی برای این آزمایش ها وجود دارد. دکتر فو می گوید: “آزمایش ژنتیک تأثیر بسزایی در تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط داشته است و در تعداد زیادی ، از تشخیص احتمالی سرطان در آینده با ماستکتومی یا چشمی چشم جلوگیری می کند.”

آزمایش هورمون (پیشگیری)

شکل دیگر پیشگیری ، دکتر اسکات می گوید: “هورمون های شما به سطح سالم خود می رسند.” با کمک و نظارت پزشک کمی ظریف تر و بهتر اجرا می شود.

“مسائل هورمونی [are linked] برای خطر احتمالی سرطان ، “دکتر گفت. اسکات می گوید. “ما مدتهاست به توافق رسیده ایم [in the medical community] که استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شما شرایطی دارید که شامل استروژن بالا (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا دوره های سنگین) است ، به طور بالقوه در معرض خطر بیشتری هستید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که برای آزمایش یک آزمایش آزمایشگاهی با پزشک خود انجام دهید. “آزمایش هورمون ها در آن شرایط و تعیین اینکه آیا سطح شما بالا یا نامتعادل است.” او توضیح می دهد که بیشتر است دسترسی یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، این تمام است او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم پستان محور (پیشگیری)

هر دو متخصص بر انتخاب شیوه زندگی سالم خاص (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) تاکید می کنند که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. دکتر. (واقعیت جالب: همه این خواسته ها همچنین تنظیم هورمون و پشتیبانی کلی از سلامت عمومی!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی جامع را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و تا جایی که ممکن است گوشت قرمز و لبنیات را محدود کنید تا تغذیه سالم پستان شما بهینه شود.

مطالب مرتبط: راهنمای نهایی تغذیه سالم

BMI

پزشکان توصیه می کنند وزن بدن و BMI سالم برای اهداف پزشکی در این شرایط حفظ شود. همانطور که دکتر فو توضیح می دهد ، زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) هنجار است.ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. ”

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند ، در اینجا نیز کاربرد دارد. کار سخت در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! اسناد از شما می خواهند که سیگار را ترک کنید ، مصرف الکل خود را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

آنها هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای روشن شدن پرواز با پزشک و / یا متخصص قلب خود مشورت کنید).

برنج چطور؟

در مورد اینکه آیا سینه ها در سلامت سینه ها نشان داده می شوند یا خیر (یا ممکن است باعث سرطان سینه شوند) مواردی در این زمینه وجود دارد. دکتر اسکات می گوید نگران نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است در نگاه [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ جنبه ای از سوتین – لباس زیر نپوشید ، نپوشید [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، من برای راحتی ، بدون سیم توصیه می کنم. بنابراین اگر می خواهید کمی استراحت کنید ، اما نگران فشار دادن لباس زیر مورد علاقه خود به دلیل سرطان نباشید.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر فو می گوید: “سرطان پستان دارای تکنیک های بهبود مستمر و استراتژی های درمانی است.” به این ترتیب ، بیماران بیش از گذشته امیدوارند. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل 93 درصد است. [and] برای مرحله اول ، 99 درصد است. ”

او می گوید برخی از این موارد در “سن درمان فردی” قرار می گیرند ، که “بر اساس زیست شناسی هر فرد” طراحی شده است. این امر با آزمایش خاصی انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان غیر ضروری و تهاجمی محافظت کند. دکتر فو می گوید: “آزمایش ژنومیک به تشخیص رفتار تومورهای هر فرد کمک کرده است ، بنابراین ما می دانیم که شیمی درمانی می تواند مفید باشد و بسیاری از زنان را در شیمی درمانی غیر ضروری که قبلا دریافت کرده بودند نجات می دهد.” دکتر فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، اشاره می کند که تابش نیز کاهش یافته است. ما با داده های تحقیقاتی بیشتر توانستیم دوز تابش و مواردی را که به تابش نیاز دارند محدود کنیم. “

این پیشرفت در پزشکی مدرن بدیهی است که بسیار مفید بوده و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری) را فراهم آورده است. حتی جراحی ها بهبود یافته است. دکتر. فو می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و افزایش مجدد آنها با استفاده از تکنیک های جدید برای تشخیص لنفاوی زیر بغل و بازسازی تخلیه شریان ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم.”

خط پایین

بیش از هر زمان دیگری توقع داشته باشید. ترکیبی از راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند اطمینان حاصل کند که شما بهترین شانس را در نه تنها سینه های سالم بلکه بدن سالم (و زندگی) خواهید داشت. بنابراین ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *