سلسله رسوایی های جنسی مکرر در ارتش اسرائیل


به گزارش الف، سابقه فساد و رسوایی هایی مانند دزدی، فرار از خدمت و خودکشی و به ویژه آزار جنسی و ناهنجاری در ارتش رژیم صهیونیستی معضلی است که دهه هاست به یکی از معضلات اسرائیل تبدیل شده است. علیرغم تلاش مقامات صهیونیستی برای فرونشاندن این رسوایی ها، همواره اطلاعاتی در مورد آنها منتشر می شود.

این در حالی است که در دهه اخیر انحرافات و آزار جنسی در ارتش اسرائیل بیشتر در رسانه ها مطرح شده است. برای بررسی این موضوع ابتدا به استثمار جنسی زنان در ارتش و دیگر نهادهای رژیم صهیونیستی می پردازیم. در سال 2012 بود که سربازان زن ارتش اسرائیل عکس های نیمه برهنه و مشمئز کننده ای از خود در شبکه های اجتماعی منتشر کردند و پس از آن انتشار فیلم های غیراخلاقی با آنها در رسانه های داخلی و خارجی به ویژه غربی گسترش چشمگیری پیدا کرد.

مقامات رژیم صهیونیستی با بیان اینکه از این اقدام سربازان زن خود خشمگین هستند و آنها را مجازات می کنند، هیچ اقدامی برای جلوگیری از رفتار آنها انجام ندادند. محققانی که به بررسی انحرافات جنسی در نهادهای نظامی و اطلاعاتی اسرائیل می پردازند بر این باورند که تل آویو از زنان به عنوان ابزاری برای معرفی ارتش و سرویس های اطلاعاتی خود به ویژه موساد با چهره ای متفاوت و همچنین دستیابی به اهداف خود در این زمینه استفاده می کند.

در جریان این تحقیقات مشخص شد که مقامات رژیم صهیونیستی نه تنها مشکلی با انتشار عکس ها و کلیپ های غیراخلاقی از سربازان زن ندارند، بلکه این یک سیاست برنامه ریزی شده در ارتش اسرائیل و همچنین بین این ارتش و رسانه های غیراخلاقی غربی است.

ماموریت این رسانه ها که اغلب در آمریکا فعال هستند، ارائه تصویری هوس آلود از سربازان زن اسرائیلی برای منحرف کردن افکار عمومی از چهره جنایتکار ارتش اسرائیل است به طوری که گزارش های تصویری متعددی با عناوینی مانند زنان زیبا ارائه می شود. ارتش اسرائیل در این رسانه ها منتشر می شود.

این زنان همچنین ماموریت تحریک جوانان عرب و استخراج اطلاعات محرمانه از آنها را در کشورهایشان در سرویس های جاسوسی مانند موساد دارند و یکی از واحدهای مهم موساد به شمار می روند. اما همزمان با این انحرافات، گزارش های زیادی از افزایش جنایات و تجاوزات جنسی در ارتش اسرائیل وجود دارد. بنابراین از سال 2010، اخبار مربوط به آزار جنسی در ارتش اسرائیل به یک سریال تکراری تبدیل شده است.

در همین راستا رسانه های رژیم صهیونیستی اخیرا گزارش داده اند که میزان تجاوز جنسی در ارتش در سال های 2020-2022 افزایش چشمگیری داشته است. روزنامه یدیعوت آحرونوت گزارش می دهد که بیش از 1500 مورد تجاوز جنسی در ارتش اسرائیل گزارش شده است، اما تنها 31 مورد توسط مقامات بررسی شده است. در سال 2020، 26 مورد آزار و اذیت جنسی در نیروهای دفاعی اسرائیل گزارش شده است و در سال 2021 این تعداد به 46 مورد رسیده است. البته منابع صهیونیستی اعلام کرده اند که این تعداد فقط به انواع تجاوزات جنسی مربوط می شود که قربانیان برای آنها ثبت نام کرده اند. شکایات آنها و بسیاری از آمارهای مربوط به این حملات بدون شکایت از طرف های درگیر پنهان می ماند.

«رام بن باراک» رئیس کمیته کنست رژیم صهیونیستی به همین مناسبت می گوید: باید اعتراف کنم که این یک پدیده خطرناک و تهدیدکننده است، ارتش اسرائیل باید راه حلی برای این اقدامات بیابد.

همچنین اطلاعات نشان می دهد که سربازان زن رژیم صهیونیستی همواره مورد توهین و توهین لفظی افسران عالی رتبه قرار می گیرند و بالاترین رده های ارتش در گفتگو با آنان از الفاظ رکیک و زننده با مفاهیم جنسی و غیراخلاقی استفاده می کنند.

علاوه بر این، افسران و فرماندهان ارتش اسرائیل به محض ورود به ارتش با سربازان زن در مورد روابط جنسی صحبت می کنند و اگر سربازان زن درخواست مقامات عالی رتبه را رد کنند، مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند.

ژنرال «شای الباز» یکی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی از جمله مقامات نظامی رژیم صهیونیستی است که در پی ادعای رسوایی های جنسی و تجاوز جنسی به زیردستان خود مجبور به استعفا شد. در ژوئیه 2006، سرهنگ افک بوهاریس، فرمانده تیپ گولانی در ارتش اسرائیل، به تجاوز جنسی به 16 سرباز و افسر زن متهم شد. عاطف ظاهر یکی دیگر از افسران بلندپایه رژیم صهیونیستی است که پس از سه سال خدمت اجباری در زیر نظر خود به ده ها دختر جوان تجاوز کرد. وقتی سربازان زن وارد ارتش شدند آنها را به عنوان کالا انتخاب کرد و از روش های بسیاری برای برقراری روابط غیراخلاقی با آنها استفاده کرد.

و این در حالی است که موارد زیادی از خودکشی و عدم تمایل زنان به خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی ثبت شده است، اما با وجود این، به درخواست های آنها توجهی نمی شود. سایت خلیج آنلاین نیز با انتشار گزارشی در همین زمینه اعلام کرد که ارتش اسرائیل تنها ارتشی در جهان است که از سال 1956 به اجبار زنان را به خدمت گرفته است.

رسانه های صهیونیستی گزارش می دهند که این شرایط باعث افزایش نگران کننده اعتیاد به مواد مخدر و مصرف الکل در میان سربازان زن ارتش اسرائیل شده است و هر ساله گزارش های متعددی از افسردگی و خودکشی آنها منتشر می شود.