سکه یک میلیون و 450 هزار تومان کاهش قیمت داشت


به گزارش ایسنا، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار داخلی سکه و طلا در هفته گذشته گفت: هفته گذشته یکی از هفته‌های نادری بود که قیمت طلا، سکه و ارز بالاترین سطح قیمت را داشت. در همین حال قیمت جهانی طلا در حال کاهش بود. از روز یکشنبه (21 خرداد) پس از انتشار و اعلام پیام بانک مرکزی مبنی بر انتقال ارزهای صادراتی توسط صرافی ها به اشخاص حقیقی و حقوقی، این نرخ که به شدت افزایش یافت، با کاهش همراه شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: دلار که تا سطح 33 هزار تومان صعود کرد، پس از اعلام بانک مرکزی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه باز هم با روند نزولی همراه شد.

کاهش قیمت در بازار سکه و طلا…

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس به طور کلی و کلی در هفته جاری روند نزولی قیمت ها در بازار سکه و طلا مشاهده شد. همانند آخرین معاملات روز پنجشنبه، هر قطعه سکه طرح قدیم با 14 میلیون و 200 هزار تومان به پایان هفته رسید و 700 هزار تومان افت هفتگی را تجربه کرد. سکه طرح جدید که تا 16 میلیون و 550 هزار تومان افزایش قیمت داشت، دیروز در آخرین معاملات به 15 میلیون و 100 هزار تومان رسید که نسبت به اوج خود حدود یک میلیون و 450 هزار تومان و نسبت به ابتدای آن 700 هزار تومان است. هفته ها قیمت دارد.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: نیم سکه در آخرین معاملات روز پنجشنبه هشت میلیون و 300 هزار تومان ارزش گذاری شد که نسبت به ابتدای هفته 650 هزار تومان کاهش داشته است. ربع سکه در پایان هفته 5 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد که نسبت به ابتدای هفته 450 هزار تومان ارزان شد و سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز 3 میلیون و 200 هزار تومان فروخته شد. در آخرین معاملات بدون تغییر. دیروز قیمت هر اونس طلای جهانی 1832 دلار بود که به طور میانگین 39 دلار کمتر از ابتدای هفته است.

کشتی آرای در خصوص آخرین قیمت طلا در بازار گزارش داد: قیمت هر مثقال طلای مذاب با 280 هزار تومان کاهش در آخرین معاملات روز گذشته به 6 میلیون و 170 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز با 85 هزار تومان کاهش به ازای هر گرم رسید. بر اساس نتایج هفته یک میلیون و 424 هزار تومان به فروش رسید.

حباب سکه از 1.7 میلیون تومان به 1.1 میلیون کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در آخرین معاملات هفته به یک میلیون و 100 هزار تومان رسید. این در حالی است که در اواسط هفته به دلیل افزایش قیمت، حباب سکه به یک میلیون و 700 هزار تومان افزایش یافت. در مجموع می توان گفت اقدامات به موقع بانک مرکزی و کنترل نرخ ارز منجر به توقف و کاهش روند صعودی نرخ ارز و قیمت سکه و طلا شد.