سیاه دانه چه تاثیری بر تولید مثل ویروس کرون دارد؟


مقاله امروز علم و بدن این مقاله در مورد نقش سیاه دانه در پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب بحث می کند. این مقاله توسط عباس موحد نوشته شده است.

سیاه دانه ها چیست؟

سیاه دانه یا سیاه دانه های دانه های کوچک ، سیاه و منشوری به شکل گیاه با نام علمی Nigella sativa و نام رایج دانه های سیاه وزیره سیاه از خانواده آلاله (Ranunculus) در طب ایرانی با نام موجود است شونیز وارد شد. این گیاه بومی است و در مناطق مختلف جنوب غربی آسیا ، اروپا و شمال آفریقا کشت می شود.

این بذر بومی جنوب غربی آسیا است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


درباره سیاه دانه و بهترین خواص آن بیشتر بدانید!


اما آیا سیاه دانه ها می توانند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند؟

سیاه دانه ها Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف دارویی در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سیاه دانه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” طبقه بندی به این معنا که استفاده عادی از این گیاه عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگرچه در گذشته بسیاری از خواص ایمنی ، ضد التهابی و افزایش آنتی اکسیدانی به این گیاه نسبت داده شده است ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد گیاهی به نام تیموکینون می تواند از این امر در آزمایشگاه جلوگیری کند. ویروس کرونا با اتصال به پروتئین ویروس یا شاخک ها و همچنین اشغال محل اتصال ویروس به سطح سلول و جلوگیری از تولید مثل ویروس به سلول متصل می شود.

مطالعه دیگری در پاکستان ، که شامل 300 نفر بود ، نشان داد که میزان مصرف عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند ویروس تاج را سریعتر پاک کند ، علائم را کاهش دهد و برای بیماریهای خفیف تا شدید کرونر قلب ، بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد و خطر مرگ را کاهش دهد.

با توجه به بی ضرر بودن استفاده عمومی از سیاه دانه ، به نظر می رسد می توان از آن به عنوان کمک یا وسیله ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا استفاده کرد.

نویسنده: عباس موحد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا کرونر

کیفوز یا دور برگشت (هر آنچه باید بدانید)

خواص بمب سیب زمینی در بدن

زنجبیل و خواص درمانی و شفابخش فراوان و شگفت انگیز آن

سورگوم و خواص بی نظیر آندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *