شات تقویت کننده Covid-19: پاسخ به سوالات کلیدی


24 سپتامبر 2021 – FDA و CDC این هفته اعلام می کنند که گروه های خاصی از افراد در معرض خطر بالای عفونت شدید کووید -19 ممکن است در حال حاضر دوز تقویت کننده واکسن Pfizer را دریافت کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من واجد شرایط هستم؟ کجا باید برم تقویت کننده بگیرم؟ آیا باید مدرکی مبنی بر پرخطر بودن نشان دهم؟ آیا در صورت واجد شرایط بودن برای تقویت کننده و دریافت نکردن آن ، هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

ما متداول ترین سوالات در مورد دستورالعمل های تقویت کننده Pfizer به روز شده را تجزیه می کنیم.

تقویت کننده ها چیست؟

یک دوز اضافی واکسن تقویت کننده وجود دارد که به شما محافظت بیشتری در برابر هر بیماری می دهد. در این مورد ، کووید -19.

به گفته آنیتا گوپتا ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، “در واقع تقویت کننده ها دقیقاً همان چیزی هستند که کلمات می گویند.”

تقویت کننده ها به افراد اجازه می دهند پاسخ ایمنی خود را افزایش دهند. “

گوپتا می گوید کشف اشکال جدید واکسن برای افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف در شرایطی مانند سرطان ، دیابت یا چاقی مهم است.

“به احتمال زیاد پاسخ ایمنی از سری دو دوز واکسن ها کافی نیست ، به ویژه در افرادی که آسیب پذیری خاصی دارند.

“بنابراین ، هدف این است که در صورت مواجهه افراد با اشکال جدید واقعاً به آنها کمک کنیم و مطمئن شویم که در صورت قرار گرفتن در معرض آن ، پاسخ ایمنی آنها تضعیف نمی شود.”

چه کسانی واجد شرایط Pfizer Booster هستند؟

طبق دستورالعمل های به روز شده استفاده از اورژانس FDA ، گروه خاصی از افرادی که به مدت 6 ماه یا بیشتر با واکسن Pfizer واکسینه شده اند ، می توانند یک دوز تقویت کننده Pfizer را دریافت کنند.

اگر واکسن های دیگر کووید -19 مانند مدرن یا جانسون و جانسون را دریافت کرده اید ، ممکن است تقویت کننده Pfizer دریافت نکنید.

اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید و جزء یکی از این گروه ها هستید ، ممکن است تقویت کننده Pfizer را دریافت کنید:

  1. 65 سال یا بیشتر
  2. 18 سال به بالا و در معرض خطر بالای COVID-19 شدید
  3. اگر در موقعیتی کار می کنید یا زندگی می کنید که شما را در معرض خطر جدی COVID-19 قرار می دهد. به عنوان مثال ، کارکنان مراقبت های بهداشتی ، معلمان و افرادی که در زندان ها و سرپناه های بی خانمان هستند.

به اینجا بروید تا ببینید آیا شما یا هر کسی که می شناسید در معرض خطر شدید ابتلا به کووید -19 است یا خیر.

در صورت تزریق مجدد کووید 19 ، مانند Moderna یا Johnson & Johnson ، چه زمانی می توانم انتظار دریافت تقویت کننده Pfizer را داشته باشم؟

تاریخ دقیق آن مشخص نیست ، اما نباید زیاد طول بکشد.

ژنرال ویوک اچ جراح آمریکایی دکتر مورتی ، روز جمعه گفت که تأیید تقویت کننده برای همه افرادی که در واقع واکسیناسیون Moderna یا J-Jammu را انجام داده اند ، “اولویت بالا و بالایی” است.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد طب پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که این امر به زودی اتفاق می افتد.

او می گوید: “امیدوارم ظرف 6 هفته از ماه آینده ، اطلاعاتی در مورد این دو واکسن دریافت کنیم.” وی گفت: هریک جداگانه مورد بحث قرار گرفت. ”

“من می دانم که این امر باعث ایجاد سردرگمی خاصی می شود ، اما شما باید این کار را انجام دهید زیرا همه اطلاعات در آن زمان جمع آوری نشده بود.”

اریک اشر ، DEO ، پزشک پزشک خانواده در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک ، گفت که این واقعیت که بوستر فایزر در حال حاضر برای برخی از گروه های پرخطر در دسترس است ، نشانه بزرگی است که تقویت کننده های دیگر واکسن های کووید -19 عقب نمانده اند. هستند. شهر

او می گوید: “برای من ، این یک نشانه قوی است که به زودی در اختیار بقیه مردم قرار می گیرد.”

تقویت کننده Pfizer خود را از کجا تهیه می کنم و هزینه آن چقدر است؟

با توجه به CDC ، می توانید تقویت کننده خود را در داروخانه ها ، مطب پزشک ، بخش های بهداشتی ، کلینیک های حرفه ای و برنامه های فدرال دریافت کنید.

CDC می گوید “بیش از 70 درصد دولت کنونی کووید -19 در داروخانه ها است.”

بوستر برای تمام تزریق های کووید -19 کاملاً رایگان است.

CDC روز پنجشنبه گفت: “همه واکسن های کووید -19 ، از جمله دوزهای تقویت کننده ، رایگان ارائه می شود.”

آیا باید مدرکی مبنی بر دریافت واکسن Pfizer قبل از مصرف تقویت کننده Pfizer نشان دهم؟

پاسخ کوتاه احتمالاً نه است. شافنر می گوید ، اما برای ایمنی شما مهم است که از دستورالعمل های FDA پیروی کنید و فقط در صورت دریافت واکسن Pfizer ، یک تقویت کننده Pfizer دریافت کنید.

“این در حال حاضر در را برای افرادی که واکسیناسیون Pfizer ندارند ، مشتاق دریافت تقویت کننده ، حرکت و تقویت کننده است ، باز کرده است.” توصیه نمی شود ، “او می گوید.

“ما همیشه به مردم هشدار می دهیم که اگرچه این امر غیرممکن است ، اگر شما یک رویداد بد را تجربه کنید ، اگر این کار را فراتر از توصیه تجویز شده انجام دهید ، بیمه شما آن را پوشش نمی دهد.”

آیا باید شواهدی مبنی بر خطر بالا به دلیل یک بیماری پزشکی زمینه ای نشان دهیم یا در جایی زندگی می کنیم یا کار می کنیم که ما را در معرض خطر بالای COVID-19 جدی قرار می دهد یا بالای 65 سال داریم؟

خیر

شافنر می گوید که بر روی سیستم افتخارات کار خواهد کرد. “به عبارت دیگر ، شما ظاهر می شوید و می گویید واجد شرایط هستید ، در این مورد مورد سال قرار نمی گیرید ، و مکان ، چه داروخانه باشد یا محل ایمن سازی ، به شما تقویت کننده می دهد.”

“این همان روشی است که ما قبلاً برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند انجام می دهیم. تنها کاری که باید انجام دهند این است که حاضر شوند و بگویند “من در یک گروه نقص ایمنی هستم” و دوز سوم را دریافت می کنند. ”

آیا بوستر فایزر دوز کامل یا نصف واکسن است؟

طبق نظر FDA ، تقویت کننده Pfizer یک دوز کامل واکسن Pfizer است.

اما ممکن است برای سایر تقویت کننده های واکسن کووید -19 یکسان نباشد.

گوپتا می گوید: “به عنوان مثال ، FDA در حال بررسی مجوز دوز کمتر تقویت کننده واکسن مدرن کووید -19 نسبت به دوز اول است.”

اما نباید بیش از حد از رژیم تقویت کننده خود استفاده کنید.

اشر می گوید: “این بر اساس ترکیب واکسن است و سطح حفاظتی را تغییر نمی دهد.”

اگر کاملاً واکسینه شده ام اما تقویت کننده دریافت نکرده ام ، آیا هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

آره.

CDC می گوید: “بر اساس داده های فعلی ، تعریف” کاملاً واکسینه شده “پس از توصیه های دوز تقویت کننده ثابت می ماند.”

یک فرد 2 هفته پس از تکمیل سری اولیه واکسیناسیون خود ، مانند دو دوز واکسن Modern و Pfizer یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون ، کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته می شود.

گوپتا می گوید که در مورد افراد دارای نقص ایمنی کمی پیچیده تر است.

“برای روشن تر شدن ، اگر مقاوم هستید ، سومین تزریق شما را دوز سوم می نامیم. دوز سوم در حال حاضر برای افراد دارای نقص ایمنی در دسترس است. اگر مقاوم نیستید ، شوت سوم تقویت کننده محسوب می شود.

“طبق CDC ، کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف متوسط ​​تا شدید هستند ، به ویژه آنهایی که برای کووید -19 ضعیف هستند و کسانی که سیستم ایمنی ندارند ، از مقاومت یکسانی در برابر یک سری واکسن های دو دوز برخوردارند. نمی تواند قدرت ایجاد کند. این دوز اضافی برای بهبود پاسخ افراد دارای نقص ایمنی به سری تزریق اولیه آنها در نظر گرفته شده است. ”

آیا مانند واکسن آنفولانزا سالانه تقویت کننده خواهد بود؟

شافنر می گوید: “ما هنوز نمی دانیم.” “ما حدس می زنیم که این تقویت کننده ها ، زیرا واقعا سطح آنتی بادی شما را افزایش می دهند و به سطح بسیار بالایی می رسانند ، محافظت طولانی مدت ایجاد نمی کند. چه مدت؟ خوب ، می بینیم.

“به یاد داشته باشید ، ما در حال پیشبرد واکسن های Covid-19 و Covid-19 هستیم ، بنابراین در حال حاضر نمی توانیم پیش بینی کنیم که آیا این یک تقویت کننده سالانه خواهد بود یا هر 2 سال یا هر 3 سال. به فقط باید ببینیم. ”

آیا باید همان عوارضی را که هنگام دریافت دوز اولیه واکسن Covid-19 تجربه کردم ، انتظار داشته باشم؟

با توجه به CDC ، ممکن است عوارض جانبی مشابهی مانند درد بازو ، آنفولانزای خفیف ، بدن درد و سایر علائم شایع را تجربه کنید.

اشر می گوید ، اما مهم است که به خاطر داشته باشیم که هر کس واکنش متفاوتی به واکسن نشان می دهد.

او می گوید: “من بیمارانی (و همچنین تجربیات شخصی) دارم که در آنها هیچ علامتی وجود نداشت و دیگران احساس می کردند به مدت 24 ساعت دچار آنفولانزای خفیف شده اند.”

“امیدوارم عوارض جانبی بدتری از رژیم غذایی قدیمی خود نداشته باشید. این واکسن بسیار ایمن است و مزایای واکسیناسیون بسیار بیشتر از خطرات ناشی از عوارض جانبی خفیف است. ”

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، می توانید از وب سایت های CDC و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده برای به روزرسانی واکسن ها و تقویت کننده های کووید -19 دیدن کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید.

اخبار سلامت WebMD

منابع

آنیتا گوپتا ، DEO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه پزشکی و داروهای درد ، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

اریک اشر ، دکتر ، پزشک پزشک خانواده ، بیمارستان لنوکس هیل.

ویلیام شفنر ، دکتر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی ، دانشگاه وندربیلت.

FDA

CDC.


21 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *