شرایط تزریق 2 دوز واکسن کرونا برای خروج زائران ایرانی از اربعین


جواد صالحی در گفت وگو با تسنیم، درباره آغاز پروازهای اربعین از امروز در ترمینال سلام فرودگاه امام، اظهار داشت: زائران ایرانی اربعین از نظر وجود واکسن کرونا به منظور پرواز تحت سامانه سندروم آزمایش خواهند شد.

وی ادامه داد: اما بهداری مرز هنگام ورود زائران خارجی به پایانه سلام مدارک واکسیناسیون را بررسی می کند و در صورت ایراد داشتن مدارک، واکسینه می شوند.

صالحی از انجام آزمایش آنفولانزا، وبا و فلج اطفال برای اتباع پاکستانی و افغانستانی خبر داد و گفت: در صورت تشخیص پزشک، آزمایش هپاتیت B، مالاریا و HIV برای اتباع خارجی انجام می شود.

مدیرکل روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان اینکه زائران خارجی در صورت بروز علائم کرونا قرنطینه می شوند، گفت: زائران ایرانی برای خروج از کشور باید دو نوبت واکسن کرونا داشته باشند.

صالحی از تامین 5 اتوبوس برای تردد رایگان زائران بین ترمینال یک تا ترمینال سلام خبر داد.

وی با یادآوری اینکه تمامی پروازهای اربعین از پایانه سلام انجام می شود، افزود: زائران اربعین از پرداخت هزینه خروج معاف هستند.

مدیرکل روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) ادامه داد: زائران می توانند برای سهولت دسترسی به ترمینال سلام از نرم افزار مسیریابی استفاده کنند و با نصب تابلو، زائران به ترمینال سلام هدایت شوند.

صالحی تصریح کرد: زائران اربعین بلافاصله پس از ورود به فرودگاه امام از طریق جاده دسترسی به طول حدود 5 کیلومتر در پارکینگ ترمینال سلام حاضر می شوند.