شرایط نوار بدن وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان است


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن برای تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه جذب بسیار مثر است. چربی موضعی دارای اندام هایی در بدن است. دستگاه ترکیب باد از طریق تکانه های الکتریکی عمل می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافتهای بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب شما قادر خواهید بود تصویری کامل از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ساختار بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه ترکیب بدن Tanita 418-BC با استفاده از پالس های الکتریکی ، درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی به طور جداگانه برای بازوی چپ ، بازوی راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه می شود محتوای ایده آل ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات یک جریان الکتریکی بسیار ضعیف را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن در نوسان است ، مهم است که نکات مهم را قبل از آزمایش برای تأیید اندازه گیری ترکیب بدن رعایت کنید. اگر به هیچ یک از این نکات توجه نکنید ، ممکن است باعث انحراف جزئی از نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، قبل از اندازه گیری فعالیت فیزیکی سنگینی انجام ندهید و در صورت انجام این فعالیت ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا فعالیت بدنی سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید در هر زمان در وضعیت یکسانی باشند (برای مثال ، قبل از مراجعه به حمام و تست) ، زیرا تغییرات آب و دمای بدن می تواند تأثیر قابل توجهی بر اندازه گیری ها داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند ، زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین ، از تمیز بودن کف پای خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا کثیفی یا کثیفی ممکن است مانعی برای جریان نور باشد.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایعات ممکن است منجر به گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن از فرستنده مانند تلفن همراه استفاده نکنید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *