شرطی که غربی ها در مذاکرات هسته ای برای ایران گذاشتند


به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه پس از سفر به دهلی نو با علما و روحانیون برجسته در دهلی نو دیدار کرد.

در این دیدار که جمعی از علما و روحانیون ارشد اهل سنت و شیعه هند حضور داشتند، وزیر امور خارجه ضمن استماع نظرات، پیشنهادات و ارزیابی‌های علما بر لزوم درک بهتر توطئه‌ها و تهدیدها و حفظ وحدت تاکید کرد. ، همزیستی و احترام به پیروان ادیان دیگر و افزایش تمایل برای مقاومت در برابر فشار و جفا علیه اسلام و ارزش های اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور علمای دهلی نو گفت: علمای اسلام نقش تاریخی در هند و جهان اسلام دارند و دفاع و تلاش آنان برای ترویج اندیشه‌های والای امام خمینی (ره) از جمله حمایت است. برای مستضعفان و منکران». جدایی دین از سیاست ستودنی است.

امیرعبداللهیان افزود: در عصر کنونی مقام معظم رهبری پرچمدار اندیشه های امام هستند.

وی همچنین تصریح کرد که در دیدار با مقامات ارشد هندی تاکید کرد که جامعه مسلمانان هند سهم بسزایی در پیشرفت و توسعه هند داشته است و این خصلت ارزشمند نهفته در جامعه مسلمانان حاصل تلاش و حضور علمای اسلام است. .

وی گفت: مقامات ارشد هند نیز در جلسات تاکید کرده اند که به جامعه مسلمانان هند و دانشمندان برجسته آن افتخار می کنند و برای آنها جایگاه ویژه ای قائل هستند و در تمام جلسات خود نیز این موضوع را بیان کرده اند.

* روابط هند و ایران قوی و در حال گسترش است

امیرعبداللهیان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی دولت، مردم و جامعه مسلمانان هند خواهد بود. روابط هند و ایران قوی و رو به گسترش است و وجود علمای هندی و مسلمانان یکی از پایه های محکم این رابطه است.

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر تغییر ناپذیری اصول اساسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی از جمله حفظ وحدت و ارزش‌های اسلامی، گفت: بپذیرید که آنها می‌توانند همه مشکلات خود را در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران نادیده بگیرند. البته آمریکا و غرب می دانند که بمب اتم در اسلام ایران جایی ندارد. آنها می دانند که ایران به دنبال بمب اتمی نیست. غربی ها با چنین بهانه های نامناسبی برای رسیدن به اهداف خود به دنبال به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان جمهوری اسلامی ایران بودند که البته ناکام ماندند.

امیرعبداللهیان افزود: ایران حمایت از آزادی قدس را وظیفه شرعی و اخلاقی خود می داند و به آن پایبند کامل است.

* چنین صداهای خراشیده ای برای هند مناسب نیست و منشا آن هند نیست.

وی در خصوص توهین به پیامبر گرامی اسلام با ابراز تأسف عمیق از این حادثه ناگوار، اهانت به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام را محکوم کرد و گفت: هند سرزمین عشق و مدارا بوده و همواره پناهگاه بوده است. خراش برای هند مناسب نیست و در هند اتفاق نمی افتد و مسلما پیروان همه ادیان در شبه قاره هند با این ادعاها مخالف هستند و این نکته ای است که به صراحت و به طرق مختلف توسط هندی ها مطرح و شنیده شده است. مقامات در این سفر

وزیر امور خارجه افزود: علما در این امر نقش بی نظیری دارند. باید بین علمای هند و ایران هم افزایی وجود داشته باشد تا جلوه های رحمانی و حقیقی اسلام را که در انجیل ما، قرآن، در سیره ائمه و پیشوایان دینی آمده است، نشان دهند.» دانشمندان باید به میدان بروند و این چهره مهربان را نشان دهند. در عین حال همه با هم در مقابل توهین بایستیم، دست در دست هم در برابر تهمت بایستیم و مطمئن باشید مار عقاید توهین آمیز آنقدر هفت سر است که اگر با وحدت سرکوب و سرکوب نشود، سرکوب می شود. تبدیل به یک اژدها، هفت سر خواهد بود.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: مسلمانان در مبارزه با استعمار بیگانه، کسب آزادی، توسعه و پیشرفت هند نقش تعیین کننده و برجسته ای داشته اند و مسلمانان باید با تحصیل علوم روز و رواج جایگاه علمی و اقتصادی خود جایگاه خود را در جامعه هند تقویت کنند. “

وی همچنین با اشاره به خطر افراط گرایی در دنیای مدرن، بدون توجه به رواج آن در جوامع مختلف، نقش مثبت و سازنده مسلمانان و ارتباط آنها با پیروان سایر ادیان و مذاهب را در مبارزه با این پدیده خطرناک ضروری دانست.

وزیر امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: رهبران جامعه مسلمانان هند الگوی خوبی برای ارتقای صلح، همدلی و همزیستی محترمانه اقوام و مذاهب هستند و اجازه رشد هر پدیده ای را برخلاف میل اکثریت مردم هند می دهند. هند و شبه مردم.” قاره داده نمی شود. در جامعه متنوع هند، نمایندگان ادیان و ملیت های مختلف قرن ها در کنار هم در صلح، همزیستی و تساهل زندگی کرده اند و دولت ها، بزرگان و رهبران مذاهب مختلف زندگی کرده اند. موانع و عوامل بازدارنده این وحدت و همدلی را خنثی کرد، با درایت و دور اندیشی، نقشه ها را بی نتیجه ساخت و برای برهم زدن همزیستی آن توطئه هایی طرح ریزی شد.