“شکارچی” – پهپادی که ژنرال های آمریکایی را گیج کرد


به گزارش فارس، اخیرا یک سایت ویژه در امور نظامی آمریکا به بررسی پهپاد ویژه ارتش روسیه پرداخته و نوشته است که پهپاد روسی اوخوتنیک ژنرال های نیروی هوایی آمریکا را سردرگم کرده است.

وب سایت 19 Forty Five در تحلیل خود از برنت. ام ایستوود نوشته است که پهپاد رادارگریز روسی “Okhotnik” یا S-70 ظاهراً یک سلاح جدید نظامی قدرتمند برای روسیه است.

* پرتاب موفقیت آمیز موشک از شکارچی

بر اساس این گزارش، پهپاد Okhotnik با قابلیت مشاهده کم تا سال 2023 به تولید انبوه خواهد رسید. درباره پهپاد “شکارچی” گفت: نمونه اولیه این پرنده در سال 2021 عرضه شد و در سال 2023 تولید انبوه و عرضه آن به وزارت دفاع روسیه را آغاز خواهیم کرد.

این سایت نوشت که «شکارچی» باید با جنگنده رادارگریز Su-57 پرواز کند. این پهپاد وظایف حمله عمیق و شناسایی را انجام می دهد که به نیروی هوایی روسیه امکان می دهد تعداد واحدهای جنگی رادارگریز هوایی خود را افزایش دهد. سوخو-57 می تواند تا چهار “شکارچی” پرواز کند.

* ترکیب “اوهونیک” با Su-57

بر اساس این گزارش، در سال 2019، شکارچی اولین پرواز آزمایشی 20 دقیقه ای خود را در ارتفاع حدود 2000 فوتی انجام داد. قرار بود این ماموریت اوایل سال جاری انجام شود، اما به تعویق افتاد. شکارچی یک پهپاد بزرگ با وزن 20 تن، طول 46 فوت و طول بال های آن 62 فوت است. این پهپاد ممکن است موتوری مشابه Su-57 داشته باشد. برد آن 2500 مایل، حداکثر سرعت 621 مایل در ساعت است و می تواند محموله ای تا 4400 پوند را حمل کند.

* با پرندگان رادار گریز به اهداف دشمن در عمق حمله کنید

این پهپاد ممکن است دارای عناصر هوش مصنوعی باشد. نیکولای دولژنکوف، یکی از برترین طراحان نظامی روسیه گفت: از دیدگاه ما، هوش مصنوعی توانایی یک ماشین برای تصمیم‌گیری در محیطی با تغییر سریع بدون دخالت اپراتور است.

در نتیجه، شکارچی یک برنامه جاه طلبانه است. اگر این پهپاد واقعا بتواند با Su-57 پرواز کند، قابلیت حمله دوربرد Su-57 را افزایش می دهد. این پهپاد همچنین می تواند داده های هدف گیری را برای حملات موشکی دقیق تر به هواپیماهای سرنشین دار ارسال کند.

با اضافه شدن هوش مصنوعی به این ترکیب، ممکن است تاخیرهای بیشتری در آماده سازی به موقع پهپاد وجود داشته باشد زیرا صنایع دفاعی روسیه با بودجه مشکل دارند.