شکایت دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و دانشجویان علوم پزشکی برای جلوگیری از حضور وی


خانم مطهر گونی، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و دانشجویان علوم پزشکی تهران علیه ممانعت از ورود وی به دانشگاه شکایت کردند.

به گزارش شفقنا، در متن دادخواست وی آمده است:

نام خداوند بخشنده

مَثَل کسانی که غیر از خدا اولیایی می گیرند، مانند عنکبوت در خانه ای.

حکایت کسانی که به جای خدا اولیاء گرفتند، شبیه داستان عنکبوت است که خانه است. [بی دیوار، بی سقف و بی حفاظ] برای خود ساخته است و بی شک ضعیف ترین خانه خانه عنکبوت است، اگر [به این واقعیت] دانش داشتند [بت ها را سرپرستان خود نمی گرفتند.]

با سلام و عرض ادب و احترام

متاجرا قهانی، دانشجوی دکتری دندانپزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دبیر تشکیلاتی انجمن اسلامی دانشجویان دندانپزشکی و دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و موسسه پزشکی تهران است. علوم; در 13 مهر امسال دستگیر شدم و سه شب بدون هیچ اتهامی تحت بازجویی قرار گرفتم تا اینکه در 16 مهر با قرار وثیقه آزاد شدم.
حدود یک ماه و نیم بعد برای اتهامات من قرار قانونی صادر شد. اتهامات ناعادلانه ای به دانشجویی که در چارچوب قانون اساسی و در یک تشکل قانونی در دانشگاه فعالیت می کند، وارد شده است که رسیدگی نشدن به این فعالیت تلخ است.
نزدیک به دو هفته است که از ورود به دانشگاه که تنها خانه ام است ممنوع شده ام و تحصیلم را به خطر انداخته اند.
از دو تا سه ترم تعلیق از تحصیل تا اخراج کامل تا کنون شنیده ام اما تاکنون اثری از حاکمیت قانون در سیاست انضباطی دانشگاه ندیده ام. بنابراین بر اساس داستان های متناقض برای من حکم تبعید صادر می کنند!
لازم به ذکر است که من حتی به کمیسیون انضباطی هم سر نزدم و نمی دانم چرا محروم شدم! و پرونده قضایی من که مختومه شده است مرتبط با فعالیت های تشکیلاتی من است و ادعا می شود که دلیل ممنوعیت ورود به دانشگاه شخصی است!
اینک در حضور تمامی اساتید و نزدیکان و همچنین هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران محترم تقاضای رجوع به قانون را دارم.
قانونی که حق شهروندی و کرامت انسانی را به رسمیت می شناسد.
قانونی که برای جان و مال شهروندان ارزش قائل است.
و بالاخره قانونی که همه ایرانیان را فارغ از عقیده و مذهب و گرایش سیاسی فرزندان این مرز و بوم می شناسد.
و امروز بیشتر از همیشه به ایرانی بودنم افتخار می کنم!
سلام و رحمت و برکات بر شما باد

لازم به ذکر است که تعدادی دیگر از دانشجویان دانشگاه های مختلف نیز پرونده های مشابهی را مطرح کرده اند و انتظار می رود مسئولان مربوطه وزارت علوم و وزارت بهداشت و دانشگاه در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات این دانشگاه اقدام کنند. دانش آموزان.

انتهای پیام