صدور کارت آزمون دکتری وزارت بهداشت از فردا / برگزاری آزمون به صورت کاغذی


به گزارش ایسنا، بلیت ورود به جلسه آزمون ورودی دانشجویان دکتری و دکتری در رشته های پزشکی پایه، بهداشت و علوم خاص، داروسازی و دندانپزشکی فردا ۳۰ خردادماه از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی. مرکز پذیرش داوطلبان این آزمون به آدرس https://www.sanjeshp.ir/ در دسترس خواهد بود و داوطلبان تا چهارشنبه اول تیرماه می توانند کارت خود را دریافت کنند.

وزارت بهداشت تاکید کرد؛ با توجه به اینکه امکان دریافت کارت در روز آزمون در محل های آزمون وجود ندارد، داوطلبان باید در روز مقرر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

بر اساس تقویم اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، آزمون کتبی پذیرش در مقطع دکتری در نوبت عصر پنجشنبه 11 تیرماه و صبح جمعه 12 تیرماه برگزار می شود.

شروع آزمون از ساعت 9 صبح (آغاز فرآیند امتحان از ساعت 8 صبح) و خود آزمون از ساعت 15:00 شروع می شود (شروع آزمون از ساعت 14:00). داوطلبان بدون داشتن کارت ورود به جلسه و شناسنامه معتبر مجاز به ورود به جلسه آزمون نیستند.

آزمون فوق در کلیه رشته ها به صورت کاغذی (پرسشنامه کاغذی و پاسخنامه) انجام خواهد شد.

همچنین برای پذیرفته شدگان یا انصراف داده شده در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی دکتری تخصصی پایه، بهداشت و علوم خاص، داروسازی و دندانپزشکی در سال 1400 در آزمون 1401 بر اساس رأی هیأت عمومی دیوان عالی کشور امکان پذیر است. عدالت اداری، قانون منع شرکت در آزمون در صورت ابطال (یا لغو پذیرش) لغو می شود. لذا پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 1400 و همچنین دانشجویان روزانه مقطع دکتری سال های گذشته می توانند در صورت تمایل در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی شرکت کنند. آزمون دکتری 1401.

بر اساس مصوبه هیات سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی حذف شد و درس زبان انگلیسی عمومی 30 سوالی (شامل 10 سوال برای درک مطلب) ، 10 سوال در واژگان و 10 سوال در گرامر) با ضریب 3 در تمامی رشته ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به USE اضافه شد.

در صورتی که داوطلب دانشجوی ترم آخر باشد و به هر دلیل تا تاریخ 31 شهریور 1402 پس از اعلام نتایج فارغ التحصیل نشود، پذیرش وی باطل می شود.

متقاضیان مجاز به انتخاب تنها یکی از رشته های دکتری تخصصی یا پژوهشی برای شرکت در کنکور دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و مقطع دکتری تخصصی پژوهشی بودند.

افرادی که تاریخ پذیرش آنها قبل از اعلام پذیرش در دانشگاه است، باید در تاریخ مشخص شده (درج شده در فرم استخدام) اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط و ضوابط دیگری در صورت اخراج داوطلبان بر اساس قوانین نظام پیش نویس می توانند ادامه تحصیل دهند. در غیر این صورت غایب تلقی شده و اجازه ادامه تحصیل را نخواهند داشت.

اساتيد دانشگاه شاغل در قانون تأمين هيات علمي مورد نياز دانشگاه ها پس از پذيرش در دانشگاه و دارا بودن شرايط ادامه تحصيل از خدمت ترخيص مي شوند. مطابق با روند تعیین شده.

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت قبولی در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیل برای آنها صادر نمی شود و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام نیستند.