صعود بسکتبال ایران در رده بندی جام ملت های آسیا!


بر اساس رده‌بندی اعلام شده برای نمایندگی تیم‌ها بر اساس قدرت و شانس قهرمانی، تیم‌های لبنان، استرالیا، کره جنوبی و ایران در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند که در این میان ایران با 8 پله صعود (به دلیل سه) پیروزی مقابل سوریه، قزاقستان و ژاپن) بیشترین تغییرات مثبت را داشته است (از رتبه دوازدهم به چهارم).

فیبا درباره رشد چشمگیر ایران نوشت: شاید از شما پرسیده شود که آیا قرار دادن ایران در رتبه دوازدهم در آپدیت قبلی رتبه بندی افراطی نبود؟ شاید، اما دلیل دو شکست اخیر مقابل قزاقستان بود و به همین سرعت دنیای بسکتبال می تواند تغییر کند. حالا در سه بازی جام ملت های آسیا، ایران مقابل تیم هایی که در چند بازی قبلی با آنها روبرو شده بود، پیروز شده است. در نتیجه، هواداران به یاد می آورند که چرا در 15 سال گذشته بیشترین عناوین لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اند.

صعود بسکتبال ایران در رده بندی جام ملت های آسیا!
دومین رده بندی قدرت فیبا برای جام ملت های آسیا 2022 که ایران در آن چهارم است.

نیوزلند، ژاپن، اردن و فیلیپین به ترتیب در رتبه های پنجم تا هشتم قرار دارند. چین، اندونزی (میزبان)، چین تایپه، سوریه، بحرین، عربستان سعودی، قزاقستان و هند در رده های نهم تا شانزدهم 8 تیم دوم جدول قرار دارند.

یکی از موارد قابل توجه دیگر در این رتبه بندی قدرت، پوستر FIBA ​​است. پوستر قبلی تصاویری از بازیکنان ایرانی نداشت اما حالا فدراسیون جهانی از تصویر بهنام لغری ستاره ایران در این مسابقات استفاده کرده است.

صعود بسکتبال ایران در رده بندی جام ملت های آسیا!
رنکینگ قدرت فدراسیون جهانی برای دور گروهی که ایران دوازدهم شد!