صنعت تا 3 سال آینده نیازی به برق شبکه سراسری نخواهد داشت


به گزارش روز جمعه ایرنا، به نقل از روابط عمومی یکی از شرکت های بهره برداری شبکه برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی افزود: تا پایان امسال 1000 مگاوات نیروگاه به ظرفیت تولید این صنعت اضافه می شود.

وی ادامه داد: اولین واحد نیروگاه صنعتی مردادماه امسال به بهره برداری رسید. تا پایان سال 1000 مگاوات نیروگاه با برنامه های تکمیل شده به صنعت افزوده می شود و در چهار سال آینده 10000 مگاوات برق دیگر در اختیار صنعت قرار می دهد.

سخنگوی صنعت برق گفت: تابستان امسال صنایع سوئیچ بار داشتیم، در مدیریت مصرف مفهومی به نام انعطاف پذیری داریم، یعنی یک مصرف کننده بزرگ می تواند با تغییر ساعات مصرف برق به زمان هایی غیر از ساعات پیک مصرف برق صرفه جویی کند. جابجایی بار. .

رجبی مشهدی افزود: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته توانسته ایم 15 درصد تامین انرژی صنعت را افزایش دهیم به طوری که 17 درصد در فولاد، بیش از 10 درصد در بخش سیمان. بیش از 18 درصد در بخش آلومینیوم و سایر بخش های انرژی ما بیشتر به مشتریان صنعتی تحویل دادیم که البته با ما همکاری خوبی داشتند.

وی ادامه داد: همکاری صنایع در این بخش مناسب است و در ساعات اوج مصرف شاهد کاهش مصرف انرژی آنها هستیم، بنابراین با انتقال تعمیرات و تعطیلات به ساعات غیر پیک، توانستند به ما کمک کنند و انرژی بیشتری را در این زمینه مصرف کنند. شیفت های بعدی

سخنگوی صنعت برق گفت: یکی از برنامه های اصلی ما در این حوزه این بود که آن را از چرخه عرضه برای صنایع کمیاب خارج کنیم. این اقدام در نهایت منجر به افزایش 15 درصدی مصرف برق صنعتی شد.

رجبی مشخدی ادامه داد: وزارت نیرو توانست با برنامه ریزی دقیق و مشخص برای تابستان امسال برق کافی برای همه مشترکان تامین کند و این طرح شامل 100 اقدام است و کشور آخرین محدودیت ما در حوزه برق بود.

وی خاطرنشان کرد: امسال از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف در بخش مسکونی و سایر بخش‌ها کاهش قابل توجهی در مصرف انرژی داشته است و این به معنای قطعی برق نبود. بلکه به معنای مدیریت مصرف در ساعات اوج مصرف بود.

16.7 میلیون قبض برق شامل پاداش

مدیرعامل شرکت بهره برداری شبکه برق ایران گفت: از 40 میلیون قبض برق صادر شده از خردادماه تاکنون 16.7 میلیون قبض مشمول پاداش پس انداز شده است که 850 میلیارد تومان است و این طرح مدیریت مصرف تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد. پایان شهریور.” .

رجبی مشهدی با بیان اینکه از این 16 میلیون و 700 هزار نفر، 5 میلیون و 140 هزار نفر به حساب خود اعتبار دریافت کردند، گفت: با افزایش یک میلیون مشترک جدید خانگی، 4.5 تا 5 درصد رشد مصرف خانوار داریم. با این حال، از ابتدای سال تاکنون، رشد مصرف برق خانگی منفی 1.9 درصد بوده است که می توان ادعا کرد که منجر به کاهش 5 درصدی مصرف برق در بخش خانگی و در نتیجه کاهش حدوداً مصرف برق شده است. 1500 مگاوات

وی خاطرنشان کرد: امسال تصمیم کاهش مصرف بخش اداری به خوبی اجرا شد و نظارت های خوبی در این بخش انجام شد به طوری که در بخش اداری با نظارت دقیق 600 مگاوات کاهش مصرف برق دریافت کردیم. .

سخنگوی صنعت برق گفت: زمستان سال گذشته برای تامین برق مشکلی نداشتیم و با برنامه ریزی انجام شده در زمستان امسال برق بخش های مختلف تامین می شود و همکاری بسیار خوبی با وزارت نیرو داشتیم. . نفت، به طوری که در مقایسه با سال گذشته، مخازن ما 2 درصد بیشتر توسعه یافته است.

رجبی مشهدی افزود: در صنایع کوچک تا حد امکان از ژنراتورهای کوچک استفاده می شود و وزارت نیرو در این زمینه حمایت های لازم را انجام خواهد داد.