علائم آکنه در بینی چیست؟ جوش های قرمز و چرکی بزرگ روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا از ابتدا آن را درمان کرده و از تکرار آن جلوگیری کنیم. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگری در قسمت های دیگر بدن رخ داده است. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی و همچنین داروهای شیمیایی و دارویی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی در مورد نحوه خلاص شدن از شر آکنه بینی در طول عمر دریافت خواهید کرد.

جوش در کنار و بینی چیست؟

جوش روی بینی و بینی چیست؟

همه ما در مقاطع مختلف زندگی خود با آکنه روبرو بوده ایم و روش های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک آنچه که جوش روی بینی نشان می دهد ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و آثار این جوش ها را بر روی پوست صورت خود از بین ببریم و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی جوش و آکنه عوارض سطحی و گذرا و یکی از دلایل بروز آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت را باز کنید. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که مطمئناً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید با متخصص مشورت کنید.

کارت چهره:

کارت چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای از چهره تهیه کردند که بر روی آن ظاهر هر گونه آکنه در صورت افراد به دلیل مشکل در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن است. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این طرح ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته نمی توان با اطمینان این مسئله را پذیرفت ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین ، اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سفید دیده شدن. گاهی اوقات آنها به عنوان کیست دیده می شوند. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه ولگاریس را در سایر نواحی پوست نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به ابتذال در پوست شما شود.

از داروهای خانگی می توان برای درمان آکنه ولگاریس استفاده کرد. اما اگر جوش ها شدید هستند ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی با متخصص مشورت کنید.

آکنه روزاسه یک نوع روزاسه است نه یک جوش که باعث قرمزی پوست و جوش های سفید یا زرد کوچکی می شود که اغلب از بینی شروع شده و به گونه ها گسترش می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، اشریشیاکلی ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئینی که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف ولگاریس ، آکنه روزاسه تا به امروز با داروهای خانگی شناخته شده است پاسخگو نبود و برای درمان باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت بثورات ، داروهایی را تجویز می کند که بر علت بثورات تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه ، بریمونیدین برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید و حتی ممکن است درمان های اضافی مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و موارد مشابه را ارائه دهد.

اغلب تعیین نوع آکنه آکنه به دلیل شباهت ظاهری مشکل است ، اما پزشک شما ممکن است مواردی مانند برجستگی های چرکی ، کیست ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

این مهم است که بدانید علائم آکنه روی بینی برای درمان آن چیست ، اما باید بدانید که اکثر جوش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند ، برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان دهنده آبریزش بینی است نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد ، از جمله:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب دردناک قرمز همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، بلافاصله برای درمان با متخصص مشورت کنید.

گرفتگی بینی:

موها همانطور که می توانند در قسمت های عمیق بینی شکل می گیرند سلولیت بینی و خطرات مرتبط با آن باید فوراً درمان شوند. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز آنتی بیوتیک و برای درمان استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، یک جوش عفونی در داخل بینی منجر به ترومبوز حفره سینوس می شود که می تواند توسط موهای بینی ایجاد شود و علائم نشان دهنده لخته شدن خون در این ناحیه عبارتند از:

کاهش چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر اندازه مردمک چشم و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم آکنه روی بینی نشان دهنده چیست.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها وقتی روی صورت ما ظاهر می شود. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید این را بیان کنیم فشردن جوش ها این به هیچ وجه درست نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون منتقل کند که می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل ، همه افراد بین 11 تا 30 سال است که آکنه را تجربه کرده اند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی است.

منافذ بزرگ بینی منجر به تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن پوشش می دهد. به همین دلایل ، ما باید علائم آکنه بینی را بدانیم تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود آکنه

راههای جلوگیری از عود آکنه:

بهتر است صورت بگذارید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و چربی ها تمیز کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را پاکسازی می کنند. دو یا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب روان کننده های بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ با روغن پوست و آکنه استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید ، زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از تماس زیاد با صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح صورت شما پخش شوند.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای درمان آنها باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل آکنه و جوش سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در این ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل آکنه ، به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی است.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز این در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند باعث ایجاد تنبور و جوش در بینی می شوند.

این مشکل می تواند در اثر جویدن ناخن ، سوراخ شدن بینی و مصرف بیش از حد ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند رنگ پریدگی ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی را تهدید کند.

موهای زیر پوستی بینیگاهی اوقات گرفتگی بینی نتیجه رشد است موهای اضافی آنچه در زیر پوست باقی می ماند و منجر به تورم و قرمزی در این ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از داروهای زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

از نظر علمی ثابت شده است که روغن درخت چای (اصالتاً استرالیایی است) دارای خواص است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان آکنه و جوش هایی که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید واقع شود.

صورت بخور:

صورت بخور:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه هایی ندارند که بتوانند منقبض و منبسط شوند. با این حال، گرمایش بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر داروی دیگری که در منافذ پوست یافت می شود را تضعیف کند.

آماده سازی:

آماده سازی:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه مورد نیاز است که باید زیر نظر متخصص پوست مورد استفاده قرار گیرد. به طور معمول ، داروهای زیر برای این مشکل استفاده می شود:

بنزوئیل پراکسیدها: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیک: این ماده از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از عوامل اصلی آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، ابتدا باید بدانید که جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر آکنه در صورت ، به ویژه در بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد آکنه در بینی و حتی آکنه در بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای آکنه سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید با متخصص مشورت کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این عامل اصلی ایجاد آکنه در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید برای از بین بردن جوش و آکنه صورت روی آنها فشار بیاورید ، زیرا این می تواند منجر به گسترش عفونت به لایه های عمیق پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *