علل و درمان – UltraCare PRO


عدد! فیبرومیالژیا فقط “در سر شما” نیست.

علاوه بر درد و خستگی فراگیر، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا اغلب احساس انزوا و سوء تفاهم می کنند. اگر از امتحان هر جایگزین دیگری برای مدیریت فیبروم خود خسته شده اید، در اینجا راهنمای شماست. با وجود این واقعیت که این بیماری نامرئی وحشتناک است و احتمالاً مربوط به عملکرد غیر طبیعی مغز است، مایه تاسف است که اغلب در مورد فیبرومیالژیا صحبت نمی شود.

با توجه به آن، در اینجا راهنمایی وجود دارد که اصول اولیه فیبرومیالژیا را فهرست می کند. در پایان این راهنما، روش جدیدی برای درمان فیبرومیالژیا در انتظار شماست که ارزش آزمایش را دارد.

علائم فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا یک مشکل شایع سلامت عصبی است که منجر به حساسیت به لمس و درد در قسمت بزرگی از بدن می شود. اینها نامنظم و چرخه ای هستند که منجر به رویدادهای خاصی می شوند.

هیچ آزمایش خاصی وجود ندارد که بتواند فیبرومیالژیا را تشخیص دهد. این عارضه تنها از طریق معاینه گسترده از جمله اشعه ایکس و آزمایشات آزمایشگاهی برای رد سایر مشکلات سلامتی قابل تشخیص است.

علل فیبرومیالژیا

اگرچه علت اصلی فیبرومیالژیا ناشناخته است، روماتولوژیست ها بیان می کنند که فیبرومیالژیا یک مشکل بالقوه در پردازش درد سیستم عصبی مرکزی / مرکزی (CNS) در مغز انسان است. بنابراین، یا حساسیت افزایش می یابد یا درک درد افزایش می یابد و در نتیجه یک محرک غیر معمول خاص ایجاد می شود.

علاوه بر این، عوامل خطر زیادی وجود دارد از جمله:

 • صدمات یکنواخت
 • هر رویدادی که منجر به احساس رفاه جسمی و عاطفی شود. مثال: تصادف
 • مشکلات سیستم عصبی مرکزی
 • روماتیسم مفصلی
 • بیماری های خود ایمنی
 • فشار روانی طولانی مدت

به طور کلی، افراد مبتلا به اختلالات/مشکلات عضلانی، مفصلی یا استخوانی بیشتر در معرض ابتلا به فیبرومیالژیا هستند.

در نتیجه هر یک از این عوامل سیستم عصبی را تحریک می کند و در نتیجه کمترین درد را افزایش و چند برابر می کند و به درد شدید و بسیار حساس تبدیل می کند.

قابل توجه: گاهی اوقات، به دلیل مجموعه خاصی از ژن ها می تواند ارثی باشد که منجر به مشکلات عمده سلامتی می شود که منجر به افزایش بروز فیبرومیالژیا می شود. با این حال، توجه داشته باشید که فیبرومیالژیا خود یک اختلال ژنتیکی نیست.

علائم فیبرومیالژیا

در حالت ایده آل، علائم اولیه عبارتند از:

 • انتشار درد: همه چیز با یک درد مبهم در قسمت بزرگی از بدن شروع می شود که به طور کلی حداکثر تا سه ماه طول می کشد. با گسترش درد، در هر دو طرف بدن از جمله قسمت فوقانی و پایین کمر ایجاد می شود.
 • خستگی: افراد مبتلا به فیبرومیالژیا با وجود خواب طولانی خسته از خواب بیدار می شوند. در حالت ایده آل، برنامه خواب با بدتر شدن درد بدتر می شود. در نتیجه، بیماران دچار اختلالات خواب دیگری مانند آپنه و سندرم پای بیقرار می شوند.
 • اختلالات شناختی: این اختلال به عنوان مه فیبرو / مه مغزی شناخته می شود زیرا بیمار مشکلات شناختی از جمله اختلال تمرکز، از دست دادن حافظه، مشکل در تمرکز و ناتوانی در توجه را تجربه می کند.

فیبرومیالژیا همراه با شرایط متعددی مانند:

 • سندرم روده تحریکپذیر
 • سندرم خستگی مزمن
 • انواع سردردها از جمله میگرن
 • اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ).
 • سیستیت بینابینی
 • سندرم مثانه دردناک
 • بی حسی و گزگز در دست و پا
 • نگران
 • افسردگی
 • سندرم تاکی کاردی وضعیتی

درمان فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا یک بیماری است که کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که دانش عمومی این است که فیبرومیالژیا درمان خوبی ندارد، علم پزشکی دو راه عالی برای درمان فیبرومیالژیا ارائه کرده است.

 1. دارویی

اگرچه داروها همیشه کمک های اولیه عالی بوده اند، اما عوارض زمینه ای مشکل را از بین نمی برند. این داروها به عنوان یک مسکن موقت عمل می کنند و بنابراین باید در فواصل منظم و برای مدت طولانی مصرف شوند. در بدترین موارد به بیماران توصیه می شود تا آخر عمر دارو مصرف کنند.

در نتیجه آنها بیش از حد به داروها وابسته شدند. این وضعیت نه تنها دلخراش است، بلکه اثرات طولانی مدت مصرف مداوم دارو می تواند منجر به مشکلات عمده دیگری شود.

بیشتر این داروها به تغییر سطح برخی از مواد شیمیایی مغز مانند سروتونین و نوراپی نفرین کمک می کنند.

 • داروهای ضد افسردگی به بسیاری از بیماران کمک می کند. اگرچه دردی که در نقاط فیبرومیالژیا احساس می‌کنید کاهش می‌یابد، اما برای مدت زمان محدودی است.
 • داروها به تسکین درد کمک می کنند. با این حال، آنها انبوهی از عوارض جانبی دارند. در حالی که برخی از آنها منجر به ایجاد مقاومت در برابر درد می شود (که در دراز مدت می تواند مضرتر باشد)، برخی ناکارآمد و پرهزینه هستند. نکته جالب اینجاست که بیماران برای مدت طولانی تری به داروها تکیه می کنند.

2. درمان های غیر دارویی

درمان های غیردارویی جایگزین عالی برای دارو هستند. مطالعات متعدد نشان می دهد که ثابت شده است که ورزش بدنی موثرترین درمان برای تسکین درد است. در میان همه اینها، یوگا و تای چی در مورد بیماران فیبرومیالژیا مفیدترین هستند.

درمان دیگر شامل درمان اصلاح رفتار است. این نوعی از درمان شناختی رفتاری است که به تسکین استرس، درد و تکنیک های رفتاری منفی کمک می کند. بهبود رفتارهای آگاهانه BMT شامل تمرینات آرامش بخش عالی و مهارت های مقابله ای جدید است.

این ممکن است یک اغراق منفی در مورد درمان های دارویی و غیر دارویی به نظر برسد. با این حال، بررسی های متعدد نشان می دهد که چرا بیماران باید مصرف بیش از حد داروها را متوقف کنند. علاوه بر اینکه تا حدودی در تسکین درد موثر است، اثرات منفی طولانی مدت آن نیز وحشتناک است. در نتیجه، این نگرانی توسط بسیاری از بیماران مطرح شد، از این رو مفهوم فیزیوتراپی مدرن، مانند دستگاه فیزیوتراپی TENS، به وجود آمد. استفاده از این دستگاه ها آسان، قابل حمل و مقرون به صرفه با توجه به سایر روش های درمانی فیبرومیالژیا است.

درمان فیبرومیالژیا با دستگاه مدرن فیزیوتراپی

درمان فیبرومیالژیا

دستگاه‌های فیزیوتراپی مدرن مؤثرترین شکل درمان فیبرومیالژیا هستند. از آنجایی که درد ممکن است در هر زمانی از روز اتفاق بیفتد، رفتن بیماران به کلینیک ها برای فیزیوتراپی فوری می تواند دشوار باشد. در چنین مواردی، این دستگاه ها در دستگاه های فشرده، دیجیتال و هوشمند ساخته می شوند که راهی آسان برای مقابله با فیبرومیالژیا است.

یکی از این دستگاه های قابل حمل است دستگاه ده ها (تحریک الکتریکی عصب از راه پوست). این دستگاه یک دستگاه باتری دار است که بدون نیاز به مراجعه به کلینیک، صدا را در خانه انجام می دهد.

مکانیزم واحد

این دستگاه برای فعال کردن تکانه های الکتریکی کوچک به شکل شوک های الکتریکی کوچک از طریق پدهای چسب طراحی شده است. این بانداژها/الکترودهای چسبنده روی نواحی خاصی از درد در بدن قرار می گیرند/قرار می گیرند.

تکانه های الکتریکی اعصاب خاصی را که باعث ایجاد حساسیت و درد می شوند، باز می گرداند. تکانه ها به سیستم عصبی منتقل می شوند که باعث کاهش انتقال گیرنده های درد به سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) می شود. به طور معمول، این فرآیند منجر به تولید اندورفین می شود.

در واقع، اندورفین ها به عنوان مسکن های طبیعی بدن انسان شناخته می شوند. از این رو، این به کاهش درد بسیار کمک می کند.

فواید

 • این دستگاه از روش غیر جراحی استفاده می کند.
 • این دستگاه اعتیاد آور نیست
 • استفاده از دستگاه فیزیوتراپی برخلاف درمان دارویی فیبرومیالژیا هیچ عارضه جانبی ایجاد نمی کند
 • این صحبت درمان طبیعی ابزار قابل حمل است. این کار استفاده از دستگاه را در هر زمان تسهیل می کند
 • آنها در اندازه کوچک، دیجیتال، هوشمند و آسان برای استفاده هستند
 • دستگاه های فیزیوتراپی مدرن مجهز به باتری های قابل شارژ هستند که نیازی به برق ندارند
 • این واحد در مقایسه با همتایان خود بسیار مقرون به صرفه است اگر مزایای بلند مدت را در نظر بگیریم

اکنون که مزایای شگفت انگیز فیزیوتراپی مدرن را می دانید، منتظر چه چیزی هستید؟ این دستگاه علاوه بر کاربردی بودن، بسیار مورد تایید و توصیه تمامی متخصصان مراقبت های بهداشتی، پزشکان، متخصصان، فیزیوتراپیست ها و داروسازان در سراسر جهان می باشد.

اگر می خواهید فیبرومیالژیا خود را از روی مبل راحتی در خانه درمان کنید، این واحد UltraCare Pro Dual Channel پاسخ شماست. با تولید کنندگان پیشرو ماشین های TENS در UltraCare PRO ارتباط برقرار کنید و امروز کارآمدترین، مقرون به صرفه ترین و مقرون به صرفه ترین قیمت ها را دریافت کنید!رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر