فراخوان پذیرش کودکان مبتلا به بیماری و معلولیت


به گزارش خبرگزاري فارس، سعيد بابايي مديركل كودكان و نوجوانان سازمان تامين اجتماعي كشور با بيان اينكه سالانه حدود 2000 كودك در قالب فرزندخواندگي تحت سرپرستي قرار مي‌گيرند، گفت: كودكان سالم.

وی افزود: با وجود اینکه در سال های اخیر تعداد فرزندخواندگی کودکان دارای معلولیت و بیماری های خاص افزایش یافته است، اما هنوز حدود 1000 کودک نیازمند درمان یا معلولیت در مراکز شبه خانواده هستند و می توانند به صورت موقت یا به صورت فرزندخواندگی پذیرفته شوند. به افراد مجاز

بابایی گفت: متقاضیان سرپرستی کودکان نیازمند به درمان و یا دارای معلولیت در مراکز شبه مددکاری خانواده علاوه بر سامانه فرزندخواندگی می توانند از طریق سامانه پیامکی 3000012311 نسبت به ثبت اطلاعات متقاضیان در این حوزه اقدام کنند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان خیریه کشور تصریح کرد: متقاضیان می توانند با ارائه نام، نام خانوادگی و استان خود اعلام آمادگی کنند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان فرزندخواندگی در سراسر کشور بررسی شده و شرایط مناسبی داشته باشند. برای انتقال کودکان از مراکز به دستان گرمای خانواده فراهم شود.
وی افزود: اطلاعات تکمیلی فرزندخواندگی از سامانه ملی فرزندخواندگی به نشانی www.adoption.behzisti.net برای استفاده متقاضیان در دسترس است.
من باید بگویم؛ در حال حاضر بیش از 500 خانواده در ده سال گذشته از کودکان دارای معلولیت یا نیازمند درمان نگهداری کرده اند.