فواید آناناس برای سلامتی

آیا می دانید آناناس با بوی شیرین سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است؟ سایر مواد مغذی عبارتند از کلسیم، فیبر، پتاسیم و ویتامین C. آناناس حاوی مقدار بسیار کمی چربی و کلسترول است. اگر می خواهید تمام فواید این میوه را داشته باشید، باید آناناس تازه، منجمد یا کنسرو شده را در نظر بگیرید. همچنین می توانید آب آناناس بنوشید که به همان اندازه برای شما مفید است.

آناناس به تقویت استخوان ها کمک می کند. این میوه منبع غنی منگنز است که بدن برای تقویت استخوان ها و بافت ها به آن نیاز دارد. اگر روزانه فقط یک فنجان آناناس می خورید، می توانید 73 درصد از نیاز بدن خود به این ماده معدنی را برآورده کنید. هم افراد جوان و هم افراد مسن می توانند از خوردن آناناس سود ببرند.

اگر از سرماخوردگی رنج می برید، پزشکان اغلب مصرف قرص ویتامین C یا نوشیدن آب پرتقال را توصیه می کنند. بسیاری از مردم نمی دانند که خوردن آناناس یا نوشیدن آب آناناس فوایدی مشابه آب پرتقال دارد. آناناس منبع غنی بروملین است که به درمان سرفه و شل شدن مخاط کمک می کند.

برخی دیگر از مزایای مصرف آناناس عبارتند از:

غده را کنترل می کند و از تیروئید، سوء هاضمه، برونشیت، فشار خون بالا و آرتریت محافظت می کند.

o آب آناناس تازه همچنین به از بین بردن کرم های روده و مبارزه با سایر عفونت ها مانند گلو یا سایر اعضای بدن کمک می کند.

o به تسکین حالت تهوع و بیماری حرکت و یبوست کمک می کند

علاوه بر این، آناناس به دلیل محتوای بروملین موجود در آن به هضم پروتئین کمک می کند و از تشکیل لخته خون جلوگیری می کند. بنابراین، آناناس بخورید تا سالم زندگی کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر