فواید سلامت بینایی بوک چوی برای بینایی بهتر

یک سبزی متراکم مغذی که بخش محبوب غذاهای چینی است، بوک چوی نام دارد. اگر به دنبال سبزی سالمی هستید که برای بهبود چشم ضروری است – سلامتی با ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و یک مبارزه کننده قوی با سرطان است، به سراغ غذای چشمی به نام Bok Choy بروید. Bok Choy یک غذای چشم توصیه شده است که می توانید برای حداکثر سلامت عمومی و سلامت چشم در رژیم غذایی خود بگنجانید. بنابراین، در اینجا برخی از فواید بینایی بوک چوی به همراه برخی از مزایای سلامتی کلی آورده شده است:

فواید سلامت چشم: بوک چوی ممکن است یکی از نادیده گرفته شده ترین سبزیجات غلیظ مغذی باشد که برای بهبود سلامت چشم مفید است. از نظر محتوای غذایی، منبع غنی ویتامین A و بتا کاروتن است. به عنوان مثال، تنها یک فنجان از این غذا برای بهبود بینایی، معادل مقدار توصیه شده روزانه برای بتاکاروتن را فراهم می کند. علاوه بر این، بیش از نیمی از نیاز تغذیه‌ای به ویتامین A را تامین می‌کند. جالب اینجاست که انجمن دژنراسیون ماکولا این سبزی را برای سلامت چشم‌هایش توصیه می‌کند و مزایایی دارد که خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن را کاهش می‌دهد. در اینجا برخی از مزایای اضافی ویتامین A آورده شده است. این ویتامین به دلیل خواص تقویت کننده دید در شب همراه با توانایی آن در کاهش خطرات آب مروارید و خشکی چشم شناخته شده است.

خواص مبارزه با سرطان: بوک چوی به خانواده ای از سبزیجات به نام سبزیجات چلیپایی تعلق دارد. چنین سبزیجاتی سرشار از ترکیبات گوگردی به نام گلوکوزینولات هستند. اینها مواد شیمیایی طبیعی برای مبارزه با سرطان با خواص آنتی اکسیدانی غنی هستند. نمونه ای از چنین مواد شیمیایی طبیعی ایندول – 3 کاربینول است. یک مبارز قوی سرطان این رادیکال‌های آزاد را که به سلول‌های سالم آسیب می‌رسانند خنثی می‌کنند و در نتیجه دفاع ایمنی بدن را در برابر تهدیدات بیماری تقویت می‌کنند. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که مصرف وعده های مختلف سبزیجات چلیپایی در هفته خطر ابتلا به سرطان پروستات، ریه و سینه را کاهش می دهد.

تقویت کننده سلامت قلب: این ماده غذایی برای بهبود بینایی سرشار از پتاسیم است. یک ماده مغذی که نشان داده شده است سلامت قلب را تقویت می کند و همچنین فشار خون را کاهش می دهد.

دفاع سیستم ایمنی را افزایش می دهد: با محتوای غنی از ویتامین C، یک تقویت کننده قوی سیستم ایمنی با محافظت آنتی اکسیدانی خوب است. از سوی دیگر، محتوای سلنیوم موجود در آن باعث افزایش تولید سلول‌های کشنده T در بدن می‌شود که از بیماری‌ها محافظت می‌کنند.

بوک چوی نمونه ای از یک غذای مغذی است که در آشپزی چینی محبوبیت دارد و فواید سلامتی متعددی برای سلامت چشم و سلامت عمومی دارد. مواد مغذی تقویت کننده چشم آن از شرایط بینایی مرتبط با سن مانند دژنراسیون ماکولا و آب مروارید محافظت می کند. در نهایت، وقتی این غذای چشمی با سایر سبزیجات چلیپایی ترکیب شود، برای مبارزه با سرطان مفید است و با این فواید سلامتی، می توانید این سبزی را به بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی روزانه خود تبدیل کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر