قدرت لیگ ملت های والیبال ایران به میزبان نرسیده است


به گزارش فارس، نخستین روز از هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت های 2022 در گروه مردان امروز (سه شنبه 31 خرداد) با چهار دیدار در شهرهای کوزون (فیلیپین) و صوفیه (بلغارستان) پیگیری شد.

در چهارمین و آخرین دیدار امروز که در ورزشگاه 12 هزار نفری آرمات صوفیه برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و بلغارستان به مصاف هم رفتند که بلغارها با نتیجه 25 بر 19 به نتیجه 3 بر صفر دست یافتند. 25-23 و 26-24 بردند. بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای بازی از ترکیب امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، مهدی جلوه، امیرحسین توته، محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

در ست اول امتیازات اول نصیب تیم بلغارستان شد و تیم ایران در دفاع از حریف ضعیف عمل کرد به طوری که دفاع به امتیاز مساوی برای این تیم منجر نشد. در ست اول هر دو تیم 13 امتیاز در حمله به دست آوردند اما عملکرد بلغارها با یک امتیاز دفاع و دو امتیاز در سرویس همراه بود تا در نهایت این ست 25 بر 19 به سود بلغارستان به پایان برسد.

در ست دوم تیم ایران بهتر شروع کرد و با 16 امتیاز از حریف پیش افتاد اما بلغارها در این مرحله نتیجه را به تساوی کشاندند. در این ست تیم ایران دو امتیاز دفاعی به دست آورد و میلاد عبادی پور کاپیتان تیم ایران نیز از امتیاز 20 تا 19 وارد زمین شد. در این ست بلغارها نیز سه امتیاز سرویس گرفتند و در مجموع دو پنج پیاپی از سرویس دریافت کردند.

امتیاز اول ست سوم نیز به بلغارستان رسید. رقابت دو تیم در این ست بسیار نزدیک به هم بود و دو تیم در امتیازهای 14 و 21 به تساوی رسیدند اما در نهایت این ست با نتیجه 26 بر 24 به سود بلغارستان به پایان رسید تا این تیم موفق به کسب امتیاز شود. اولین پیروزی آنها در لیگ ملت ها -2022 در خانه.

گئورگی ساگانوف، الکساندر نیکولوف، نیکولای کولف، رادوسلاو پاراپونوف، مارتین آتاناسوف و اوزوتولاو گوتسف بازیکنان بلغارستان در ابتدای بازی بودند که در شش منطقه تیم حضور داشتند، در حالی که ولادیسلاو ایوانوف لیبروی تیم بود. هدایت تیم بلغارستان بر عهده نیکولای ژیلازکوف بود.

کامبره ویم از بلژیک داور اول، اوکا سینیسا از بوسنی داور دوم و هرزگوین داور دوم شدند.

دیدار ایران و بلغارستان در ورزشگاه آرمات آرنا با حضور دو هزار تماشاگر که بیش از 50 نفر از آنها ایرانیان مقیم بلغارستان بودند را تماشا کردند. همچنین حدود 200 میهمان ویژه به دعوت فدراسیون بلغارستان از بین ورزشکاران و چهره های سرشناس این کشور از کنار این بازی را تماشا کردند.

تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ ملت ها از ساعت 21:30 پنجشنبه دوم تیرماه به مصاف آمریکا می رود.