قزوین سومین استان آلوده کشور شد


به گزارش تسنیم، فاطمه محمدبیگی در جلسه مجمع نمایندگان استان با روسای شرکت های آب و برق که ظهر امروز در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار شد، اظهار داشت: از امروز عدم تعادل انرژی است. .

وی افزود: یکی از درگیری های ما در مجلس شورای اسلامی این است که هم مجلس عوام باشیم و هم مجلس سنار. یعنی هم برای امور خرد و هم برای کلان سیاست گذاری می کنیم. چرا که فوریت مشکلات و مراجع مردمی، سونامی است که ناخودآگاه نمایندگان را از سیاست کلان به سمت حل مشکلات کوچک سوق می دهد.

محمدبیگی با تاکید بر لزوم احداث نیروگاه های جدید در استان قزوین، ادامه داد: تونل بادی استان بسیار مهم است و باید سرمایه گذاری های ویژه ای در آن انجام شود و برای ساخت نیروگاه های بادی در استان باید از دولت ملی بودجه دریافت کنیم. استان “

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان مشکلات زیست محیطی استان قزوین گفت: اخیراً بعد از استان های البرز و تهران، قزوین به عنوان آلوده ترین استان کشور شناخته شده است. «قزوینی که دشت است و کوه هایش در نواحی صنعتی واقع شده است چرا اینقدر آلوده است؟

محمدبیگی افزود: وجود صنایع و نیروگاه های آلاینده ای که داریم و راه اندازی 3600 واحد صنعتی ما را در مسیر ریزگردها و ریزگردها قرار داده است، اکنون فاجعه است که کم کم آبیک را از دست می دهیم.

وی با تاکید بر اینکه حاضر نخواهیم بود به راحتی وجود هیچ نیروگاه و صنعتی در استان را بپذیریم، گفت: از وجود نیروگاه شهید رجایی آنچه درآمد استان شده است علاوه بر ایجاد دیم، کویر الله آباد». آیندگان با ما تماس خواهند گرفت و به ما خواهند گفت که آیا در آن روز کسی بود که به این لحظات اشاره کند.

محمدبیگی با اشاره به اینکه زیان های این نیروگاه بیش از سود آن است، تصریح کرد: آب مصرفی این نیروگاه همچنان آب مرغوب و مرغوب است. چرا نیروگاه برای تامین آب حبشی ها و البوریان از پساب استفاده نمی کند؟