قطار ترکیبی تهران – کربلا راه اندازی شد


به گزارش تسنیم، سیدمیاد صالحی با اشاره به اینکه حدود 32 کیلومتر مسیر ریلی شلمچه به بصره در عراق ساخته نشده است، اظهار داشت: مسافران به صورت موقت از تهران به شلمچه با قطار از شلمچه با اتوبوس و سپس به بصره می روند. از بصره به کربلای معلا منتقل شد.

وی ادامه داد: تسهیل در تردد زائران با استفاده از خطوط ریلی در دستور کار قرار دارد و در سفر به عراق تلاش خواهیم کرد تا درک لازم را برای کمک رسانی از طرف عراقی به دست آوریم.

وی افزود: با راه اندازی خط ترکیبی، زائران عراقی می توانند از طریق ریلی با قم و مشهد ارتباط برقرار کنند و از این طریق علاوه بر جابجایی مسافر، امکان انتقال کالا به عراق نیز فراهم می شود.

وی با یادآوری اینکه بر اساس مصوبه هیات مدیره، مسئولیت احداث راه آهن شلمچه – بصره بر عهده راه آهن جمهوری اسلامی ایران است، افزود: مسیر ریلی شلمچه – بصره نیازمند مین زدایی، تملک اراضی و احداث یک خط آهن است. پل روی اروند رود برای رسیدن خط راه آهن به ایستگاه بصره.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در مورد هر موضوع مطالعات جداگانه ای انجام شده و موانعی در این مسیر وجود دارد که در چند ماه گذشته به تدریج آن ها را برطرف کرده ایم.

صالحی از دوبرابر شدن ظرفیت قطارهای مشهد و تهران در ایام اربعین خبر داد و گفت: با توجه به پیش بینی تردد 3 تا 5 میلیون زائر، قطار خرمشهر – شلمچه به صورت 24 ساعته تردد خواهد کرد.

قطار ترکیبی تهران-کربلا با بلیط 130 هزار تومان

به گزارش تسنیم، راه آهن جمهوری اسلامی ایران در آبان 95 قطار ترکیبی تهران – کربلا را راه اندازی کرد.

معاون مسافری راه آهن با اشاره به نرخ 130 هزار تومانی بلیت این قطار گفت: علاوه بر قطار روزانه 40 رام تهران – خرمشهر، قطار فوق العاده ای با ظرفیت 35 هزار نفر از آبان ماه در این مسیر راه اندازی می شود. 20. بلیط این قطار از تهران به کربلا به صورت مستقیم از طریق آژانس های مسافرتی به فروش می رسد.

میرحسن موسوی افزود: فاصله تهران تا شلمچه 960 کیلومتر است و پس از شلمچه و تشریفات گمرکی، چون 35 کیلومتری شلمچه تا بصره آماده نیست، زائران با اتوبوس منتقل می شوند.

وی ادامه داد: از آنجا زائران را به ایستگاه راه آهن بصره می برند که هزینه ای ندارد. فاصله ایستگاه راه آهن شلمچه تا کربلا 480 کیلومتر است که سازمان راه آهن عراق از این مسیر عبور می کند.

معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران نرخ بلیت این قطار را 130 هزار تومان عنوان کرد و گفت: این قطار پس از راه اندازی و پس از ایام اربعین در این مسیر (تهران – کربلا – تهران) حرکت می کند. هر سه شنبه. .

موسوی با بیان اینکه قطارهای تهران به شلمچه 6 نفره است، گفت: طی توافق با راه آهن عراق روزانه 5 قطار بین بصره و ایستگاه راه آهن کربلا در ایام اربعین برای جابجایی مسافر انجام می دهیم.

وی یادآور شد: علاوه بر قطارهای روزانه تهران – خرمشهر، 40 قطار فوق العاده با ظرفیت 35 هزار نفر در این مسیر مستقر شده است که پیش بینی می شود از 30 آبان ماه فعالیت خود را آغاز کند، همچنین یک ریل باس نیز از ایستگاه خرمشهر تردد خواهد کرد. به شلمچه هر نیم ساعت یکبار اجرا خواهد شد.