قطر 1.2 میلیون بلیت برای جام جهانی 2022 فروخته است.


به گزارش ایسنا، مسئولان برگزاری جام جهانی 2022 از فروش بیش از 1.2 میلیون بلیت جام جهانی 2022 قطر خبر دادند. فرصت بعدی برای خرید بلیت جام جهانی بر اساس اولویت اول خواهد بود اما هنوز تاریخی اعلام نشده است.

23.5 میلیون بلیت جام جهانی به فیفا ارسال شده است که بیشترین تعداد آن مربوط به آرژانتین، برزیل، انگلیس، فرانسه، مکزیک، قطر، عربستان سعودی و ایالات متحده است. حسن التوادی، دبیر کل کمیته عالی کشتیرانی و میراث قطر، گفت: «فکر می‌کنم حدود 1.2 میلیون بلیت خریداری شد. بنابراین مردم در مورد جام جهانی بسیار هیجان زده هستند.

او گفت که دو میلیون بلیت در این مسابقات 28 روزه در دسترس خواهد بود. فرصت بعدی برای خرید بلیت جام جهانی بر اساس اولویت اول خواهد بود اما هنوز تاریخی اعلام نشده است.

رقابت های مقدماتی جام جهانی به پایان رسید و تمامی 32 تیم حاضر در جام جهانی مشخص شدند.

قطر امیدوار است در طول جام جهانی 1.2 میلیون بازدید کننده جذب کند که تقریباً نیمی از جمعیت این کشور است.

التوادی در نشست اقتصادی قطر که به میزبانی بلومبرگ روز چهارشنبه برگزار شد، گفت: «سازمان دهندگان در تلاش هستند تا از افزایش قیمت ها جلوگیری کنند. این مسابقات باید در دسترس همه طرفداران باشد.

البته مشکل اصلی رهبری قطر حضور هواداران در این کشور در جام جهانی است. کمتر از 30000 اتاق هتل در قطر وجود دارد و آخرین تخمین این است که 80 درصد از این اتاق ها در حال حاضر برای مهمانان فیفا رزرو شده است. پیش از این مشخص شده بود که برگزارکنندگان جام جهانی در نظر دارند 1000 «چادر سبک» در بیابان برای هواداران فیفا برپا کنند تا در طول جام جهانی از آن استفاده کنند.

رسانه های خارجی به ویژه رسانه های انگلیسی به دلیل عدم رعایت حقوق کارگران توسط قطری ها مورد انتقاد گسترده قرار گرفته اند. در همین حال، این گزارش ادعا می کند که از زمان انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2010، 1200 کارگر مهاجر هندی و نپالی جان خود را از دست داده اند.