لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر تغذیه از اصفهان ، دکتر

به عنوان مثال ، غذاهایی که به دلیل سدیم زیاد پروتئین بالایی دارند توصیه می شود. افزایش دفع کلسیم در ادرار. ادامه این رژیم غذایی خاص برای بیش از سه هفته وضعیت از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم غذایی نامناسب توسط افراد غیر متخصص که سلامت عمومی را به خطر می اندازند

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم غذایی میوه ها و سبزیجات خاص ممکن است برای همه نازک و م effectiveثر نباشد ، این رژیم ها برای سلامتی مضر است. کاهش وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه ای یک تا دو کیلوگرم در هفته رایج است ، فردی که تمرین کاهش وزن می کند باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت افراد مختلف و وضعیت بدن دارد. برای اینکه بتوانیم این روند را در دراز مدت تثبیت کنیم ، باید یک روند ساده کاهش وزن داشته باشیم.

استئوپروز ، بیماری خاموش در موش صحرایی

استخوان ها بتدریج ضعیف می شوند و با یک تکان مختصر حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان عبارتند از: اگر والدین یا خواهر و برادرها دچار پوکی استخوان شوند ، شیوع بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های فرد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر مردان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری در مردگان به آرامی پیشرفت می کند. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که بیش از حد آن می تواند منجر به شکستگی استخوان شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث از بین رفتن استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ، کاهش قد ، خم شدن و شکستگی ها به دلیل کوچکتر شدن نخاع در بدن زودتر ظاهر می شود.

متخصص تغذیه اصفهان لاغری نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر. رضا می تواند با تامین تغذیه اولیه و میزان غذا و تأمین مواد مغذی نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دکتر متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان ، دکتر


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را با غذا از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *