لزوم افزایش سن پذیرش در دانشگاه فرهنگ


گروه تعاملی الف – ترنج شفیعی:

با توجه به صحبت های وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر عدم تطابق 60 درصد معلمان با تدریس، تعداد زیادی از دانش آموزان خواهان پذیرش معلم از طریق دانشگاه فرهنگ هستند.

علیرغم وجود دانشگاه های مرجع و تخصصی برای جذب و تربیت معلم و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر آموزش و تربیت معلمان از طریق تربیت معلم، نیروی انسانی مورد نیاز این وزارتخانه از طریق آزمون های غربالگری یا نیروها و حرکت های غیرانتفاعی می باشد. همچنین در صورت عدم پذیرش نیروی کار جوان و با انگیزه در دانشگاه فرهان برای سن بالا (35 تا 45 سال) نیز در نظر گرفته شده است.

چگونه یک جوان 26 ساله برای ورود به دانشگاه فرهنگ و معلم شدن دیر است در حالی که یک فرد 35 سال به بالا اجازه ورود به شغل معلمی را دارد؟ در گذشته سن ورودی دانشگاه فرهنگ 24 سال بود که به 22 سال کاهش یافت و اکنون به سن 24 سالگی قبلی بازگشته است، بنابراین نمی توان آن را افزایش سن نامید و در واقع محدودیت سنی به سابق بازگشته است. ضمناً تمامی کنکورها به جز دانشگاه فرهنگ افزایش سن داشتند.

با توجه به اینکه عنوان علمی برای پذیرش در دانشگاه فرهان تعیین کننده است، بنابراین با افزایش سن پذیرش در دانشگاه فرهان به 26 سال، نه تنها حق الناس ضایع نمی شود، بلکه فرصت عادلانه ای برای افراد تحصیل کرده و توانمند ایجاد می شود. برای ورود به عرصه آموزش و پرورش باعث رشد تحصیلی دانش آموزان و همچنین ارتباط موثر بین معلم و دانش آموز می شود.

همچنین سن بازنشستگی از 60 تا 65 سال است و یک جوان 26 ساله با احتساب سی سال سابقه و واقعیت این است که در 56 سالگی بازنشسته می شود که چهار تا نه سال کمتر از سن بازنشستگی است. دوران دانشجویی در دانشگاه فرهنگ بخشی از آن محسوب می شود.سابقه کاری. ما دانشجویان از شما مسئولین ذیربط تقاضا داریم درخواست ما را بپذیرید و گامی مهم در جهت احیای حرفه اصیل معلمی بردارید.
و خدا خیرت بده