لیست گیشه اربعین اعلام شد


حسن خوشخو معاون هوانوردی و روابط بین الملل این سازمان بر اساس اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در این خصوص گفت: شنیده ها حاکی از سوء استفاده از بلیت های خریداری شده توسط این گروه از شرکت های هواپیمایی است و به صورت جداگانه به مردم فروخته می شود. بنابراین افرادی که فقط می توانند بلیط را از طریق وب سایت های رسمی خریداری کنند. اصالت بلیط های خریداری شده خارج از سایت رسمی یا دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی تایید نمی شود و خریداران این گونه بلیط ها در هنگام خروج از کشور با مشکل مواجه می شوند و اجازه سوار شدن به پرواز را نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی تاکنون بالغ بر 50 هزار بلیت رفت و برگشت صادر شده است که بیشتر در مسیر خروجی بوده و بیشتر بلیت های دریافتی از طریق سایت های فروش شرکت هواپیمایی خریداری شده است. در حال حاضر مجوز 1000 پرواز صادر شده است و با نزدیک شدن به اربعین تعداد پروازها افزایش می یابد به طوری که در روزهای نزدیک اربعین به 70 پرواز در روز می رسد.

معاون هوانوردی و روابط بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده فردا این گروه به همراه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برای ایجاد امکانات و رفع مشکلات پروازی عازم عراق می شود. علاوه بر این، در صورت وجود مشکل در تست PCR مسافر، مسافران در عراق ملزم به تکرار آزمایش هستند.

سازمان هواپیمایی کشوری موکدا اعلام کرده است که سایت چارتر 724 و پرواز 24 فاقد مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است و مسئولیتی در قبال خرید بلیت توسط متقاضیان نخواهد داشت. این سازمان همچنین فهرستی از سایت ها و دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی که پروازهای اربعین را انجام می دهند را در سایت خود قرار داده است که به شرح زیر است:

لیست گیشه اربعین اعلام شد