ما تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد


به گزارش ایرنا، آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر تهدید کرده بود که «در صورت حمله حزب الله به سکوی گاز و تحمیل رویارویی نظامی به ما، منطقه ضحیه (حومه جنوب بیروت) را از روی نقشه محو خواهیم کرد. “

روزنامه بین منطقه ای القدس العربی در شماره امروز (جمعه) خود در لندن به نقل از شیخ نبیل کاووک می نویسد: دشمن.

وی افزود: مقاومت موشک های خود را آماده و تجهیز کرده بود. این موشک ها سکوهای گازی کاریش و سایر اهداف را نیز هدف قرار می دهند.

کاووک شب گذشته در مراسم تشییع جنازه محرم که توسط حزب الله در شهر بنت جبیل برگزار شد، افزود: اگر رهبران دشمن اسرائیل می دانستند که مقاومت برای تاسیسات استراتژیک نفت، گاز و نظامی اسرائیل چه در سر دارد، نمی توانستند. برای گذراندن شب خواب

وی خاطرنشان کرد: لبنانی ها قبلاً منتظر آمریکایی بودند و از او التماس می کردند، اما اکنون معادله تغییر کرده است زیرا طبق معادله مقاومت، اکنون این اسرائیل است که منتظر آمریکایی است و از او التماس می کند. در همین راستا نخست وزیر رژیم صهیونیستی علناً این موضوع را روشن کرد و از آمریکا خواست که به دلیل ترس از قدرت مقاومت، سریعاً در مورد ترسیم مرز با لبنان به توافق برسد و وعده سید حسن را بپذیرد. نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان.

منابع خبری رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه به نقل از کابینه امنیتی کوچک این رژیم اعلام کردند که در صورت عدم توافق با لبنان بر سر مرز دریایی، تنش ها با این کشور تشدید خواهد شد.

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی در شرایطی است که اخیراً این رژیم مجوز اکتشاف گاز در میدان کاریش واقع در منطقه مورد مناقشه را به شرکت یونانی Energin اعطا کرد و در این زمینه رژیم صهیونیستی از ورود یک کشتی حفاری جلوگیری کرد. ورود به منطقه با شروع اکتشاف اولین چاه گاز. این امر با واکنش تند و هشدار طرف لبنانی مواجه شد.
سایت خبری والا به نقل از مقامات اسرائیلی که در جلسه کوچک کابینه امنیتی شرکت کرده بودند، نوشت که اگر توافقی در مورد مرزهای دریایی با لبنان حاصل نشود، می تواند منجر به تشدید شرایط امنیتی در مرزهای شمالی و حتی چند روز جنگ شود.