ما در حال بررسی پیشنهاد بورل هستیم / توافق دور از دسترس نیست.


به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات برجام گفت: طی 4 ماه گذشته از طریق نماینده اتحادیه اروپا در خصوص موضوع لغو تحریم ها با طرف آمریکایی پیام رد و بدل کرده ایم و اکنون به توافق رسیده ایم. اشاره کرد که بورل با توجه به نظرات متعدد طرفین در مذاکرات مختلف پیش‌نویسی را تهیه و به عنوان پیشنهاد هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا به همه طرف‌ها ارائه کرد و این پیشنهاد در پایتخت‌ها در حال بررسی است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: چارچوب مذاکرات، خطوط قرمز و هدفی که در مذاکرات دنبال می کنیم مشخص است و پس از بررسی نظرات کارشناسان، در جلسه تعیین شده اعلام آمادگی کردیم. زمان به هیئت های ایران، +1 4 و آمریکا ممکن است به طور غیرمستقیم مذاکرات خود را در وین برای جزئیات بیشتر دنبال کنند تا نتیجه هر توافقی را پیگیری کنند.

امیر عبداللهیان گفت: وزارت امور خارجه به عنوان یک مذاکره کننده، مذاکرات را با حساسیت و توجه به حقوق ملت ایران دنبال می کند و برای ما مهم است که خطوط قرمز ما در توافق پیش رو به طور کامل رعایت شود. “

وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با خبرگزاری هانه ملت، اظهار داشت: تاکید می‌کنم که برای دستیابی به یک توافق قوی، خوب و با ثبات جدی هستیم و اگر طرف آمریکایی واقع‌بین باشد و انعطاف لازم را در آینده نشان دهد. مذاکرات، جستجو برای توافق دور از دسترس نیست.