ما هرگز به تعطیلی خندوان فکر نکردیم


به گزارش فارس، رامبد جوان با مجری سینماچی درباره تغییرات مفرح سال های اخیر و ایده های تیم ایده پرداز برای فصل های آینده گفتگو کرد.

رامبد جوان در پاسخ به مجری برنامه شینماچی درباره مخالفانی که به خندوان حمله کردند، گفت: فکر من این است که وقتی برنامه را دارید و در معرض دید عموم قرار می دهید، افراد بیشتری پاسخ خواهند داد. اصولاً ما به جنبه های مثبت نگاه نمی کنیم، بلکه منفی ها را بررسی می کنیم و عموماً افراد منفی گرا بیشتر از مثبت ها واکنش نشان می دهند. مثلا یک پست در فضای مجازی اگر زیر پست هزار کامنت و هشتصد نظر مثبت باشد با این دویست نظر منفی برخورد می کنیم و می گوییم فضا بد است. اگر بخواهیم درصدی برای بررسی تعداد موافقان و مخالفان در فضای مجازی بگیریم، درصد بسیار کمی از این هشتاد میلیون و اصولا فضای مجازی فضای مناسبی برای درصد گرفتن و شمارش مخالفان نیست و برای به همین دلیل، من دیگر به توجه آن توجه نمی کنم.

رامبد جوان با بیان اینکه امروز یا در گذشته خنده دار کردن سخت تر است، تصریح کرد: فکر می کنم به مرور زمان سخت تر می شود چرا که رسانه های مختلفی مانند فضای مجازی شکل گرفته است که واقعا قدرتمند هستند. خیلی وقت ها مردم پروژه ها را کمتر از ویدئوهایی که در فضای مجازی منتشر می کنند دنبال می کنند و وقتی می بینند می گویند فلان پروژه را دیده ایم اما این یک سری برش از پروژه هاست. بسیاری از این ویدئوها، چه مثبت و چه منفی، با طراحی خاص خود ویرایش می‌شوند و قضاوت بر اساس این برش‌ها از وسط شکل می‌گیرد و این کار را هر روز سخت‌تر می‌کند. از طرفی مخاطب تلویزیون کم شده است و مثلاً شاهد کاهش مخاطب از یک مسابقه مفرح و تعداد آرا در دوره قبل و در این دوره هستیم. اینکه چقدر می توانیم جذابیت های سرگرم کننده را حفظ کنیم و چقدر خوب می دانیم چگونه مخاطب را جذب کنیم، هر سال تغییر می کند.

رامبد جوان در پاسخ به سوال مجری برنامه شینماچی مبنی بر اینکه خندوانه می خواهد در فصل های جدید چه کار جدیدی انجام دهد تا محبوبیت خود را حفظ کند، گفت: ما همیشه یک سری ایده داریم، اساساً هیچ پروژه ای را شروع نمی کنم. گام به گام. بدون گروهی از ایده ها من خودم همیشه در گروه حضور دارم و موضوعاتی که به ذهنم می رسد را مطرح و مرور می کنیم و در جریان ایده ها، بحث ها و طرح ایده ها نیز تکه تکه شرکت می کنم. مثلاً این فصل که تا 15 مرداد پخش می شود، تیم طراحی مسابقه در خندوان اضافه شده است و مسابقه میکس بازی که در این فصل برگزار کردیم آنقدر آیتم های مختلف داشت که فکر می کنم باید یک مسابقه جداگانه برگزار شود. با دو مورد از این موارد نگه دارید.

رامباجوان ادامه داد: در این فصل المان های خوبی را که در ابتدای خندوانه محبوبیت داشت، بازگرداندیم. مثلاً یک خنده سی و چند ثانیه ای، قول مهمان یا لبخند ده ثانیه ای مهمان، گزارش های خنده دار مردم، فرم و دستور زبان که آن ها را کنار می گذاریم و با برگرداندن آن ها متوجه می شویم که علاقه به برنامه زیاد شده است.

مجری برنامه هندوانه در خصوص ادامه برنامه هندوانه و شروع فصل بعدی این برنامه گفت: واقعیت این است که در حال حاضر مشغول کار هستیم و وقتی این فصل تمام شود نیاز به استراحت داریم. جدا از اینکه می خواهم یک فیلم کمدی هم بسازم و بیشتر وقتم را با خانواده بگذرانم، در نتیجه باید خلأ ایجاد شود. به همین ترتیب ما به عنوان مستأجر یک خانه برای دوش گرفتن همیشه به دنبال یک مکان تفریحی هستیم و این بار باید مکانی را که داریم اجاره کنیم و به دنبال مکان دیگری بگردیم. با توجه به اینکه یافتن لوکیشن های مورد نیازمان بسیار سخت است و تخریب این دکور و جابجایی وسایل بسیار سخت است، باید برای شروع فصل جدید به خودمان زمان بدهیم و مخاطبان ما نیز خسته خواهند شد. اما ما هندوانه را دوست داریم و می خواهیم ادامه پیدا کند و هیچ وقت به بستن هندوانه فکر نکردیم.

وی در پایان درباره فیلم آینده خود گفت: فکر می کنم کمدی بسیار پیچیده ای در سینما بسازم. «سینماچی» به تهیه کنندگی فاطمه شهبندی، سردبیری و اجرای علی مرادخانی جمعه ها ساعت 16 از رادیو جوان روی آنتن می رود.