ما و طرف مقابل جنگ در اوکراین به قول حسین شریعتمداری


به گزارش فارس، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان «ما و طرف مقابل جنگ در اوکراین» نوشت:

1- تحریک داعش از عراق آغاز شد و در مدت کوتاهی توانست بخشی از این کشور و سوریه را به تصرف خود درآورد. نام آن از حروف اول دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) گرفته شده است. در نگاه اول به نظر می رسید که این ماجرا و جنایات وحشتناک تکفیری های داعش ربطی به ایران ندارد! و داعش همانطور که از نامش پیداست به دنبال ایجاد یک دولت به اصطلاح اسلامی در عراق و سوریه است! اما خیلی زودتر از حد انتظار، هویت واقعی این گروه وحشی فاش شد و دستان پنهان آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای عربی در ایجاد و فعالیت این گروه فاش شد تا جایی که اسرائیل مجروحان را فرستاد. داعش برای مداوا به بیمارستان های حیفا و تل آویو رفت و نتانیاهو به دیدار آنها رفت و عکس های این دیدارها رسما منتشر شد. آمریکا منکر داشتن سلاح و مهمات بالگرد برای داعشی های تحت محاصره نمی شد، اما هر بار خود را توجیه می کرد که خلبانان هلیکوپتر یا فرماندهان خط اشتباه کرده اند! همچنین…
خداوند رحمان سایه اقتدار حضرت آقا را که با بصیرت سلطنتی خود به اهداف نهایی داعش پی برد و دستان پنهان آمریکا و اسرائیل را در سازندگی آن آشکار ساخت و درجات شهید قاسم سلیمانی را چند برابر کند، ادامه دهد. که به رهبری رهبری با تمام وجود خواهد جنگید.داعش به عراق و سوریه رفت و در نهایت این فتنه آمریکا و اسرائیل را که هدف نهایی آن ایران اسلامی بود از بین برد.

2- به روزهای اولیه شورش داعش و جنایات وحشتناکی که در عراق و سوریه مرتکب شدند برگردید. چی میبینی؟! جان بارکفان از سپاه قدس به فرماندهی لاینفک حاج قاسم سلیمانی در عراق و سوریه به مقابله با داعش پرداخت. حاج قاسم نیروهای مردمی این دو کشور را سازماندهی کرد و به میدان نبرد با تکفیری های وحشی هدایت کرد. درگیری با شدت تمام می آید و… حالا در آن روزها به داخل کشور نگاه کنید. مردم از رهبر معظم انقلاب به خاطر رهبری الهی ایشان تجلیل می کنند و از حاج قاسم سلیمانی صمیمانه قدردانی می کنند. در این میان، گروه کوچکی از غربی‌های مدعی اصلاحات – و نه همه آنها – هستند که در اتحاد کامل با دشمنان خارجی، اعتراض می‌کنند، بیانیه‌ها و سخنرانی‌هایی درباره ارتباط سوریه و عراق با ما دارند. ! و چرا باید جوانان کشورمان را برای مبارزه با داعش بکشیم؟! فقط تصور کنید اگر حاج قاسم عزیز و یاران شهیدش علیه داعش بیرون نمی آمدند در داخل کشور چه می شد! تصور اینکه توده‌ای از جوانان سلاخی می‌شوند، زنان و دختران به اسارت گرفته می‌شوند و به بردگی به عیاشی‌های ثروتمند عرب فروخته می‌شوند، دردناک است.

3. جنگ همه جانبه ما با داعش در ادای فریضه الهی حفاظت از مردم مظلوم عراق و سوریه نیز تلاشی جدی برای حفظ امنیت میهن اسلامی بود. حال جا دارد به این قسمت از بیانات مستدل حضرت آقا در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم (25 بهمن 1393) توجه کنیم. او درباره یکی از مجموع امتیازات شهدای مدافع حرم می گوید: «رفتند با دشمن جنگیدند که اگر نمی جنگیدند این دشمن به داخل کشور می آمد. اگر نمی شد جلوی این را گرفت، باید اینجا در کرمانشاه، همدان و استان های دیگر می جنگیدیم و جلوی آنها را می گرفتیم. در واقع شهدای عزیز ما برای دفاع از کشور و ملت و دین و انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند.
اکنون به موضوع اصلی پیشگفتار برگردیم. خواندن!

4- بسیاری از شواهد حاکی از آن است که آمریکا و متحدان اروپایی آن تصور نمی کردند که جنگ در اوکراین برای مدت طولانی ادامه یابد و معتقد بودند که پس از شروع جنگ، تحریم های فلج کننده غرب و انبوه سلاح های ارائه شده توسط ایالات متحده و اروپا به اوکراین سرایت خواهد کرد و به تدریج توانایی روسیه برای ادامه جنگ را کاهش داده و از بین می برد. با این تصور، آمریکا پیمان منعقده با اتحاد جماهیر شوروی سابق را در سال 1963 پس از حادثه خلیج خوک ها نقض کرد. آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی
(جان اف کندی و نیکیتا خروشچف) در این معاهده متعهد شدند که شوروی موشک های میان برد خود (با برد 1600 کیلومتر) را از کوبا خارج کند و در مقابل آمریکا موشک های هسته ای خود را از ترکیه خارج کند. و از گسترش ناتو در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی سابق (روسیه کنونی) خودداری شود. بر خلاف وعده های خود، آمریکا پایگاه نظامی اینجرلیک خود در ترکیه را به سلاح هسته ای مجهز کرده و اخیراً اوکراین را برای پیوستن به ناتو دعوت کرده است. روسیه با اشاره به معاهده خلیج خوک ها در سال 1963 به آمریکا هشدار داد که حضور ناتو در مرزهای خود را نخواهد پذیرفت و آمریکا نیز با ایده فوق – ضعف روسیه و ناتوانی این کشور در صورت جنگ – هشدار داد. به دنبال تحریک روسیه به جنگ بود، هشدارهای روسیه را نادیده گرفت و روسیه به اوکراین حمله کرد که معنای واقعی آن دفاع از خود در برابر توطئه آمریکا بود. رهبر معظم انقلاب که از نزدیک پیگیر وقایع مذکور بودند، طی سخنانی به مناسبت بعثت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) این واقعه و پشت صحنه را افشا کردند و گفتند: ما در اوکراین برای توقف و پایان دادن به جنگ … اما راه حل – بحران در صورتی امکان پذیر است که ریشه های آن شناخته شود. ریشه بحران در اوکراین سیاست آمریکا و غرب است که باید به رسمیت شناخته شود، ارزیابی شود و بر اساس آن عمل شود.

5- به این سند نگاه کنید. در نشست ناتو در بخارست در سال 2008، پیشنهادی برای پیوستن اوکراین به ناتو ارائه شد. ویلیام برنز، رئیس کنونی سیا، که در آن زمان سفیر ایالات متحده در مسکو بود، در یادداشتی به کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه وقت آمریکا نوشت: «عضویت اوکراین در ناتو واضح‌ترین خط قرمز برای همه نخبگان روسیه است». او توضیح داد که «در طول مذاکراتی که طی «بیش از دو سال و نیم با بازیگران کلیدی روسیه – از خودی‌ها در کرملین گرفته تا باهوش‌ترین منتقدان لیبرال پوتین» برگزار شد، من کسی را پیدا نکردم که عضویت اوکراین در ناتو را چیزی غیر از چالش مستقیم با منافع روسیه». مرکل صدراعظم آلمان و سارکوزی رئیس جمهور وقت فرانسه نیز در نشستی در بخارست با عضویت اوکراین در ناتو مخالفت کرده و آن را نتیجه جنگ با روسیه می دانند. در سال 2014، دولت اوکراین در یک کودتای رنگی سرنگون شد و پس از آن، بیش از 8 سال، ناتو بیش از 10000 سرباز اوکراینی را برای جنگ علیه روسیه آموزش داد. ناتو در جولای 2021 رزمایشی به نام “عملیات نسیم دریا” با حضور و مشارکت اوکراین علیه روسیه در دریای سیاه و … ده ها سند دیگر انجام خواهد داد که از طرح قبلی ناتو برای جنگ با روسیه صحبت می کند و آن را تشریح می کند. در درازا. اکنون به سخنرانی رهبر معظم انقلاب خطاب به پوتین (سه شنبه 28 ژوئیه) ابتکار عمل کنید. اگر اقدام نمی کردید، طرف مقابل به ابتکار خود جنگ را آغاز می کرد و با تاکید بر اینکه ناتو موجود خطرناکی است، گفت: اگر راه برای ناتو باز باشد مرز نمی شناسد و اگر نباشد. در اوکراین متوقف شد پس از مدتی به بهانه کریمه همان جنگ را آغاز کردند.
لازم به ذکر است که رهبر معظم انقلاب در جریان جنگ 33 روزه نیز پیش بینی مشابهی داشتند و به حزب الله گفتند که اسرائیل قصد دارد تا دو ماه پس از آغاز جنگ 33 روزه به حزب الله حمله کامل کند اما حزب الله حمله پیشگیرانه نقشه رژیم صهیونیستی را خنثی کرد. بعدها مقامات رژیم صهیونیستی به وجود این طرح اعتراف کردند.

6. پس از دیدار پوتین با ند پرایس، رهبر انقلاب، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت; ایالات متحده به طور ضمنی موضع روسیه در جنگ اوکراین را تایید کرده است. [‌آیت‌الله‌] خامنه‌ای را مهم می‌داند» و برخلاف اظهارات قبلی خود در مخالفت با جنگ، اعلام کرد که ایران «از پوتین و جنگ او علیه مردم اوکراین حمایت می‌کند». ندپرایس این واقعیت آشکار شده را نادیده گرفت که ایالات متحده با نقض معاهده خلیج خوک ها در سال 1963 و اصرار بر گسترش ناتو تا مرزهای روسیه، عامل اصلی جنگ در اوکراین بود و از آنجایی که روسیه با این تصمیم ایالات متحده مخالف بود، او شاهد جنگ کریمه بود و ایران به عنوان یکی از همسایگان روسیه که ایالات متحده بزرگترین دشمنی را با آن داشت و دارد، از پیامدهای گسترش ناتو مصون نبود.

7. بیانات رهبر معظم انقلاب قبل از حمایت لفظی از روسیه، هشداری جدی به آمریکا و متحدانش است که با دم شیر بازی نکنند. بیانات مقام معظم رهبری هر چند امروز اگرچه جنگ اوکراین برخلاف تصور اولیه آمریکا با شکست فاحش ناتو و بحران بی‌سابقه غذایی و انرژی مواجه شده است که کل آمریکا و کشورهای اروپایی را فرا گرفته است. انقلاب در دیدار با پوتین نشان می دهد که ایران از واقعیت جنگ در اوکراین آگاه است، از اقدامات ناتو در منطقه آگاه است و از نزدیک دنبال می کند و همچنین می داند که اگر آمریکا در اوکراین پیروز شود، ایران پیروز خواهد شد. به یکی از اهداف بعدی و اصلی تبدیل می شود، بنابراین تقابل روسیه و آمریکا و ناتو در اوکراین را بخشی از امنیت خود می داند و آگاهانه و منطقی و طبیعی از آن حمایت می کند.

8- خشم آمریکا و اسرائیل از بیانات رهبر معظم انقلاب قابل درک است، اما همراهی و اتحاد برخی اصلاح طلبان و غربی ها با دشمنان ایران تنها با دو احتمال قابل توجیه است: عدم درک سیاسی. و اطلاعات یا ماموریت. دو احتمال که هر دو سابقه در کارنامه دارند و احتمال سوم در میان آنها نیست.