متجاوزان و عاملان سرقت های خشونت آمیز باید به سرعت شناسایی و دستگیر شوند.


به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی ادجی در جلسه بررسی راهکارها برای برخورد سریع و قاطع با افراد متخلف امنیت و آرامش مردم از جمله سرقت های خشن، در زمره جرایم سرقت های خشن قرار می گیرد و بیان کرد: اینکه این گونه جرایم برای جامعه غیر قابل تحمل است: سرقت های خشن و زورگیری هایی که در شهرها اتفاق می افتد، ناامنی روانی در جامعه ایجاد می کند و این مشکلی است که نه برای شهروندان و نه برای ما به عنوان کارمندان دولتی غیرقابل تحمل و غیرقابل تحمل است.

رئیس قوه قضائیه سپس خطاب به دادستان کل کشور دستور داد در اسرع وقت ستادی برای رسیدگی به سرقت های خشن و زورگیری های صورت گرفته در شهرستان ها با مساعدت و همکاری ضابطان و نیروی انتظامی و در صورت نیاز با نیروی انتظامی تشکیل شود. کمک بسیج هر دادسرا باید دارای بخش ویژه باشد تا با این سرقت ها سریع و قاطع برخورد کند.

محسنی آجی با اشاره به لزوم اقدام سریع پلیس در دستگیری زورگیران و سارقان خشن، گفت: دستگاه قضایی آمادگی دارد در سریع ترین زمان ممکن پلیس را برای دستگیری سارقان خشن یاری کند. علاوه بر این فراها می تواند در این کار از نیروهای بسیجی کمک بگیرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت مقوله حقوق عامه و تامین و تقویت امنیت روانی شهروندان به حادثه اخیر در یکی از خیابان های تهران اشاره کرد و گفت: سارق پس از دستگیری مدعی شد که مرتکب سرقت های متعدد با خشونت شد. اگر گفته وی صحیح باشد نشان دهنده ضعف در کشف و دستگیری سارقان است و باید هر چه سریعتر اقدامات مقتضی برای رفع این ضعف انجام شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: علیرغم مشکلاتی که در پرونده های قضایی وجود دارد و در صورت نیاز باید نسبت به اصلاح قوانین اقدام شود، شناسایی و دستگیری سریع و قاطع زورگیران و افراد متخلف از اهمیت و اولویت برخوردار است. جنایات.” سرقت های خشن مطابق با تامین و تقویت امنیت روانی شهروندان.

محسنی ادجه ای در پایان بار دیگر تاکید کرد: حیف برای چنین جنایتکارانی ظلم به مردم است و نباید مشمول مجازات قانونی شوند.