متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و برنامه غذایی سالم کمک می کند و همچنین رژیم غذایی مناسب را برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی یک فرد را مطالعه می کند و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند ، رژیم صحیح را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را زیر نظر دارد تا از موثر بودن برنامه رژیم غذایی اطمینان حاصل کند و نتیجه را گزارش می کند. فرایند درمان
این متخصص برنامه غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و دامها با توجه به شرایط و نیازهای آنها تهیه می کند. این برای آنها تعیین می کند که چه غذایی و چه مقدار در روز بخورند.
بیماران تحت نظر متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید با متخصص تغذیه مشورت کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساساتی را تجربه می کنید ، پرخوری می کنید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر کنید

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز درمانگر ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که قبل از 20 مارس برای رژیم اقدام می کنند ، داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای تغذیه سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی رژیم غذایی و درمان چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *