مجسمه توماس جفرسون را می توان از ساختمان شهرداری برداشت


مجسمه رئیس جمهور سابق و مالک برده ، توماس جفرسون ، قرن ها در اتاق های شورای شهر شهرداری ایستاده بود ، اما پس از چندین دهه فشار ، به زودی می توان آن را برداشته بود.

رای گیری برای حذف مجسمه توسط کمیسیون طراحی عمومی انجام می شود که می تواند منجر به “بدهی طولانی مدت” به انجمن تاریخی نیویورک شود. رای گیری دوشنبه 18 اکتبر به پایان می رسد.

Marybeth Ehle ، مدیر روابط عمومی انجمن تاریخی نیویورک ، به Gothmist گفت: “ما در حال بحث دائمی در مورد مجسمه هستیم. پیشنهادی که می تواند در آن گنجانده شود.”

در سال 2001 ، چارلز بارون ، عضو شورا خواستار ساخت مجسمه جفرسون توسط پیر ژان دیوید در سال 1833 شد و جای یکی از مالکوم ایکس را گرفت که پدر بنیانگذار را “کودک باز برده” نامید. پنج سال بعد ، صندلی بارون در اتاقها مستقیماً به مجسمه رفت. در سال 2006 ، او گفت: “این مجازات من برای تمرین و تمرین دموکراسی است.”

در سال 2020 ، در پی ترور جورج فلوید توسط پلیس ، کوری جانسون ، رئیس شورای شهر ، به همراه دیگر اعضای شورا ، نامه ای به شهردار بیل دو بلازیو ارسال کردند و درخواست کردند مجسمه برداشته شود. دبی رز در آن زمان گفت: “من معتقدم که شورای شهر نیویورک نباید این جنبه تاریک تاریخ آمریکا را نادیده بگیرد و یا از آن تجلیل نکند.”

این هفته ، شورای سیاه ، لاتین و آسیا در بیانیه ای گفت: تاریخ شهر ما و تنوع اما ویژگی های غیرقابل انکار آن.

در جلسه مطبوعاتی روز پنجشنبه ، از دو بلاسیو در مورد حذف احتمالی مجسمه سوال شد. او توضیح داد: “این دموکراسی است. من به حق کمیسر طراحی عمومی برای این درخواست احترام می گذارم.” [that] از طرف شورا ، نه از من یا بانوی اول. ”

دی بلاسیو در مورد نظرات جفرسون گفت: “حداقل او خیلی پیچیده است. حداقل عمیقاً درک می کند. زندگی هنوز استاد برده بود و من می فهمم چرا اینقدر مردم را آزار می دهد و باعث می شود احساس کنند نمی توان آنها را نادیده گرفت. … اما او کسی است که بخش عمیق تری از تاریخ ما وجود دارد که باید دیده شود … و این توازنی است که باید با آن پیش برویم. ما باید در مورد هر دو طرف آن تاریخ صادق باشیم. “

او در بیانیه ای از سوی گروه نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد که تاریخ جفرسون شامل “فرمانروایی بر 600 برده آفریقایی” است و “گروه ما در خط مقدم تلاش های محلی برای اطمینان از وجود تاریخ واقعی آمریکا است.” صادق برای همه کسانی که در آن زندگی می کردند. “دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *