«مجلس انقلاب» چه چیزی را رد می کند؟


خبرگزاری اصولگرایان فارس نوشت:

«روز یکشنبه ۲۴ آبان، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه نامه‌ای با امضای ۲۲۷ نماینده مجلس منتشر شد که در آن از قضات درخواست شده بود تا با ناآرامی‌های اخیر برخورد قاطع کنند.

در بخشی از این نامه آمده است: «ما نمایندگان این ملت از همه مسئولان کشور از جمله قوه قضائیه می‌خواهیم هرچه سریع‌تر با مبارزانی که مانند داعش به جان مردم حمله کردند، برخورد کنند. و اموال با سلاح گرم و سرد. و دستور الهی را در رابطه با رزمندگان در هر لباس و طبقه و حکم حیات بخش قصاص را انجام دهید تا به همگان ثابت شود که جان و مال و امنیت و ناموس مردم عزیز ما خط قرمز این نظام است و در این مورد با کسی سازش نمی کند.

ضمن قدردانی از نگهبانان به ویژه نیروهای نظامی و انتظامی، از دادگاه ها می خواهیم که مانند برخی از سیاستمداران با عاملان این جنایات و با تمام کسانی که در ارتکاب جنایت سهیم بوده و شورشیان را تحریک کرده اند، قاطعانه برخورد کنند.

اما پس از قرائت این نامه در مجلس، نامه ای جعلی با محتوای ضد و نقیض در فضای مجازی دست به دست شد و همچنین فهرست جعلی امضاکنندگان که به دروغ مدعی شدند نمایندگان مردم از قوه قضائیه برای دستگیرشدگان درخواست کرده اند. .. و به عنوان موارد محارب طبقه بندی شده است.

یکی از نشانه های کذب بودن این نامه، درج نام امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علیرضا زاکانی به عنوان دو امضاکننده بود که در حال حاضر هیچ یک از این افراد نماینده مجلس نیستند.

روز جمعه 29 آبان، روابط عمومی شورای اسلامی با انتشار اطلاعیه ای نامه مذکور را جعلی دانسته و مفاد و امضاء کنندگان آن را تکذیب کرد.

اما با خواندن اصل نامه در صحن مجلس، نزدیک بودن محتوای نامه جعلی به اصل نامه به جز برخی جملات و تکذیب آن از سوی روابط عمومی مجلس، شبهاتی را در اذهان ایجاد کرد. تماشاگرانی که امروز یکشنبه 31 آبان ماه در جلسه علنی مجلس تجمع کردند. شورای اسلامی هم درگیر بود.

در همین راستا ملک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در جلسه عصر مجلس با اشاره به شایعات و سوالات مطرح شده در رابطه با این نامه گفت: به صراحت اعلام می کنم که دو مواردی در رابطه با این نامه پیشنهاد شده است. ابتدا نامه ای به امضای 227 نفر از همکاران و قرائت آن از تریبون مجلس مبنی بر موجه بودن این بیانیه و در آن نمایندگان خواهان برخورد با کسانی که باعث ایجاد بلاتکلیفی و قتل شده اند و همچنین افرادی مانند شهید آرمندعلی واردی شده اند. و شهید روح الله. عجمیان: شهادت دادند، بودند. بنابراین ما افتخار می کنیم که این بیانیه امضا شده است.

وی افزود: به دلیل مؤثر بودن این نامه عده ای اقدام به صدور بیانیه کذب کردند و مدعی شدند که مجلس نیاز به برخورد با مردم عادی دارد که این کذب است و اگر این نامه مؤثر نبود شروع به تولید چنین کذب و کذب کردند. نامه نگرفتند.

همچنین علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس شورای اسلامی در جلسه صبح امروز مجلس گفت: لیست منتشر شده کذب بوده و اظهارات نمایندگان ضد مردمی نبوده بلکه خواستار برخورد با قاتلان و اغتشاشگران شده اند. ” مجلس نیز اقدامات قانونی انجام داد. نمایندگان در بیانیه ای گفتند که باید با قاتلان و آشوبگران برخورد شود نه با معترضان. بالاترین تعبیر رهبر معظم انقلاب بود که فرمودند کسانی که اعتراض می کنند و قتل و آشوب نمی کنند فرزندان من هستند.

انتهای پیام