محاکمه عامل حمله به پلیس خیابان طالقانی تهران و قاتل محافظان کشتیرانی شهریار برگزار شد.


میزان- صبح دوشنبه به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، دادگاه رسیدگی به پرونده حمله به ماموران نیروی انتظامی در خیابان طالقانی و قتل نگهبان کشتیرانی در شهریار در شعبه پانزدهم انقلاب اسلامی برگزار شد. دادگاه.

در ابتدای این جلسه قاضی ابوالقاسم صلواتی از دادگاه اظهار داشت: جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده سید علیرضا رضوی خلیق آبادی با حضور مستشار دادگاه، وکیل متهم و نمایندگان دادستان برگزار می شود.

وی نماینده دادستانی را برای قرائت کیفرخواست به تریبون احضار کرد.

نماینده دادستان اتهامات اصلی متهمان را نزاع و افساد میدانی و همچنین ارعاب افراد با سلاح گرم عنوان کرد و گفت: متهم با شلیک یک قبضه سلاح سرد کلت کمری در خیابان طالقانی تهران، یک نفر را مجروح کرد. افسر پلیس وظیفه افسران در محل بود.

وی افزود: متهم پیش از این در حالی که در یکی از شرکت های کشتیرانی در شهرستان شهریار حضور داشت، 4 نفر از نگهبانان شرکت را به قتل رساند و به هر یک از قربانیان یک گلوله یدکی شلیک کرد.

نماینده دادستان با بیان اینکه تعرض متهم به ماموران پلیس منجر به نابینایی و جراحات دیگر ماموران پلیس شد، تصریح کرد: دادسرای عمومی و انقلاب تهران پس از تشکیل پرونده، تحقیقات محلی در این خصوص را آغاز کرد. موضوع بر اساس شهادت شهود. ، و ادامه داد. وی با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته واقع در محل جنایت به بررسی این پرونده پرداخت.

وی افزود: متهم به مدت 7 دقیقه در حال ارزیابی مکانی در خیابان طالقانی تهران جنب ایستگاه اتوبوس این شهر بود که یکبار اقدام به تیراندازی به سمت ماموران پلیس حاضر در محل کرد.

نماینده دادسرا تصریح کرد: متهم در شهادت خود به تشریح نحوه کشتن 4 نفر از محیط بانان پرداخته و قبل از کشتن این افراد قصد کشتن رئیس حراست شرکت را داشته و علت این امر را اختلاف ملکی این شرکت عنوان کرده است. با پدرش داشت.

وی افزود: متهم در بخشی دیگر از شهادت خود عنوان کرد که پس از تیراندازی به سمت پلیس در خیابان طالقانی اقدام به خودکشی کرده که موفق به خودکشی نشده و حتی قصد استفاده از آب اسیدی که با خود داشته است را داشته است. پلیس آن را از او گرفت.
سخنگوی دادسرا با بیان اینکه متهم از اقدامات خود فیلم گرفته و در شبکه معاهدین قرار داده است، گفت: از رئیس دادگاه برای تعیین حکم اعدام برای متهم تقاضا دارم.

قاضی سلواتی پس از سخنرانی نماینده دادسرا دستور انتشار فیلمی از حمله مسلحانه متهم به ماموران نیروی انتظامی در خیابان طالقانی را صادر کرد که در جریان محاکمه منتشر شد.

در ادامه قاضی سلواتی با دعوت از مأموران آسیب دیده در اثر حمله مسلحانه متهم به آنها، از این افراد دعوت کرد تا پای تریبون بیایند و مطالبات خود را از دادگاه بیان کنند.

سرهنگ موسوی مجروح و نابینا در این حادثه گفت: روز حادثه برای یک کار سازمانی و بدون اسلحه به تناسب وظیفه خود در صحنه حضور داشتم که ناگهان فردی به سمت ما تیراندازی کرد.

وی افزود: لباسی که می پوشیم، لباس نظم و امنیت کشور است و ترسی از کشته شدن نداریم، لذا از رئیس دادگاه تقاضا دارم برای متهم اشد مجازات اعمال کند.

سرهنگ غفاری دیگر افسر مجروح این حادثه بود که در جایگاه حاضر شد و گفت: در این حادثه از ناحیه زانو مجروح شدم و طبق گفته پزشکان دیگر نمی توانم به طور عادی راه بروم.

وی افزود: ما آماده شهادت هستیم و از این موضوع نمی ترسیم، اما افرادی که با امنیت کشور و مردم بازی می کنند باید به سزای اعمال خود برسند و از رئیس دادگاه تقاضای اشد مجازات را دارم. بر متهم».

قاضی صلواتی همچنین با دعوت از همسران محیط بانان کشته شده توسط متهمان از آنان خواست تا درخواست خود را به دادگاه ارائه کنند.

همسر یکی از قربانیان در گفتگو با قاضی سالواتی گفت: همسرم و پسرم تنها سه ماه بود که به این مکان مراجعه کرده بودند که این مرد آنها را کشت.

وی در ادامه خطاب به متهمان گفت: همسرم شما را به نگهبانی دعوت کرد و از شما چای پذیرایی کرد. چطور به خودت اجازه دادی این مرد را بکشی؟ پسرم هندبالیست و دانشجو بود، چرا او را کشتید؟

وی از رئیس دادگاه خواست برای متهم اشد مجازات اعمال کند.

مادر یکی از محیط بانان کشته شده خطاب به متهمان گفت: من این پسر را 10 سال یتیم بزرگ کردم، تنها 2 ماه از رفتن پسرم به عنوان نگهبان، این دردسر را بر سر خود آوردی. خود. از رئیس دادگاه تقاضای اعدام برای قاتل پسرم را دارم.

در ادامه جلسه دادگاه، قاضی سلواتی از نماینده حقوقی فرحی خواست تا سخنان خود را در دادگاه مطرح کند و وی اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی آماده انجام هرگونه ماموریتی برای برقراری امنیت و امنیت در جامعه هستند. دادگاه به اشد مجازات متهم را محکوم می کند زیرا این اقدام مغایر با امنیت عمومی و نظم عمومی است.

در ادامه دادگاه قاضی سلواتی از متهم خواست پای تریبون بیاید.

قاضی پس از تفهیم اتهام به متهم از وی خواست تا از خود دفاع کند.

پس از اظهارات متهم و پاسخ های وی به سوالات رئیس دادگاه، قاضی سلواتی از وکیل متهم برای حضور در تریبون دعوت کرد و از وی خواست تا در دفاع از متهم صحبت کند.

قاضی پس از حمایت وکیل متهم، ختم پرونده را اعلام و اعلام کرد در مهلت مقرر در قانون حکم صادر خواهد شد.