محصولات پوستی برای ضد پیری

محصولات ضد پیری بسیار محبوب هستند. این محصولات باید فقط به عنوان مکملی برای مراقبت طبیعی پوست و بدن استفاده شوند. این شامل نوشیدن آب زیاد، خواب خوب شبانه، ورزش منظم، حفظ عادات غذایی سالم و مدیریت استرس است. این فعالیت ها در به تاخیر انداختن روند پیری ضروری هستند. هیچ چیز نمی تواند جایگزین عملکرد طبیعی بدن شود.

محصولات موجود در بازار بر پایه انواع ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی خاص استخراج شده از گیاهان هستند.

تعدادی از محصولات مبتنی بر ویتامین C هستند. این محصولات با فعال کردن سنتز کلاژن (پروتئین ساختاری موجود در پوست) کار می کنند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است. این محصولات در هنگام استفاده در تماس با هوا می توانند اکسید شوند. محصولات ضد پیری مبتنی بر مشتقات ویتامین C وجود دارد که پایدارتر و ارزان تر هستند. با این حال، این محصولات مراقبت از پوست به اندازه محصولات مبتنی بر ویتامین C موثر نیستند.

ویتامین E و اسید لیپوئیک آنتی اکسیدان هستند و در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شوند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که در خون انسان یافت می شود و به ایجاد مقاومت در برابر عفونت کمک می کند. ویتامین E همچنین به عنوان مهار کننده سرطان شناخته شده است. اسید لیپوئیک در مراقبت از پوست برای مبارزه با علائم پیری با معکوس کردن آسیب های پوستی ناشی از روند پیری مفید است.

دسته دیگر از محصولات فیتوکمیکال ها هستند. این مواد شیمیایی از گیاهان استخراج می شوند. امروزه از انواع فیتوکمیکال ها استفاده می شود. آنها از بروز برخی سرطان ها مانند سرطان پروستات، سرطان سینه و سرطان روده بزرگ جلوگیری می کنند.

برخی از ویتامین های B مانند B5، B6 و B12 نیز در محصولات ضد پیری استفاده می شوند.

هنوز تحقیقات زیادی در مورد محصولات مراقبت از پوست ضد پیری باید انجام شود. همه ما می خواهیم برای همیشه جوان به نظر برسیم. قبل از استفاده از این محصولات باید با متخصص پوست خود مشورت کنید یا قبل از استفاده از این محصولات روی صورت خود آنها را در قسمت دیگری از بدن خود آزمایش کنید. شما نمی توانید تمام مواد تشکیل دهنده این محصولات ضد پیری پوست را تحمل کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر