محققان امنیتی مایکروسافت نسبت به نرم افزارهای جاسوسی اتریش هشدار دادند


به گزارش ایسنا، مایکروسافت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که DSIRF یک نرم افزار جاسوسی به نام “Subzero” توسعه داده است که از آسیب پذیری های موسوم به Zerodi برای دسترسی به اطلاعات حساس مانند رمز عبور یا رمز ورود به سیستم سوء استفاده می کند. قربانیان این نرم افزارهای جاسوسی که تاکنون مشاهده شده بانک ها، موسسات حقوقی و شرکت های مشاوره استراتژیک در اتریش، انگلیس و پاناما هستند.

آسیب‌پذیری‌های Zerody حفره‌های امنیتی خطرناکی هستند که برای هکرها و جاسوسان اهمیت زیادی دارند، زیرا حتی با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری نیز می‌توان از آنها سوء استفاده کرد.

کریستین گودوین، مدیر کل امنیت مایکروسافت، گفت: مایکروسافت با قربانی تماس گرفت و تأیید کرد که با استفاده از این بدافزار موافقت نکرده و این فعالیت غیرمجاز است.

بر اساس یک وب سایت خبری آلمانی در سال گذشته، DSIRF از نرم افزارهای جاسوسی SubZero به عنوان یک ابزار سایبری نسل بعدی که می تواند کنترل کامل رایانه شخصی را در دست بگیرد، رمزهای عبور را سرقت کند و مکان آن را آشکار کند، تبلیغ می کند.

بر اساس گزارش رویترز، یافته های مایکروسافت با تصمیم ایالات متحده و اروپا برای تشدید قوانین در مورد فروشندگان نرم افزارهای جاسوسی مطابقت دارد. این صنعت به سرعت در حال رشد است هر چند که خیلی تحت نظارت نیست. شناسایی نرم افزار جاسوسی پگاسوس که توسط شرکت اسرائیلی NSO توسعه یافته و توسط دولت ها برای جاسوسی از روزنامه نگاران و مخالفان استفاده می شود، فوریت رسیدگی به این مشکل را برجسته می کند.