محققان مطالعه سال 2019 که می گوید مصرف الکل باید “صفر” باشد را محکوم می کننداین کشف جدید را به شما تبریک می گویم.

هیئت داوران مدتها بیرون بوده است – و در داخل ، و خارج و دوباره – درباره چه چیزی هر کدام نوشیدن مقدار الکل بی خطر است.

و در حالی که بسیاری آشکارا تعصب خود را برای مطالعاتی که گاهی اوقات به نفع تأثیرگذاری هستند ، تصدیق می کنند ، در حالی که یافته های مخالف را نادیده می گیرند ، گروهی از محققان بریتانیایی خود را در سال 2019 پیدا کردند. قصد داشتند گزارش ناخوشایندی را در

مطالعه ای روی 500000 زن و مرد چینی ، که سپس در مجله پزشکی مشهور The Lancet منتشر شد ، به دنبال خنثی کردن هرگونه بحث بر سر این بود که آیا مصرف الکل خفیف تا متوسط ​​می تواند مضر یا حتی سالم باشد – به این نتیجه رسیدند که “مصرف الکل فشار خون و سکته مغزی را به یک اندازه افزایش می دهد”. خطر. ”

“شراب و آبجو دارای اثرات محافظتی جادویی هستند [are] ریچارد پتو نویسنده ارشد در بیانیه مربوط به این مطالعه گفت: “من متولد نشده ام.”

به نظر می رسد برخی از مطالعات قدیمی از این حرکت انقلابی حمایت می کنند ، مانند مطالعاتی که نشان دهنده افزایش خطر آسیب مغزی ، بیماری قلبی ، سرطان و مرگ زودرس است.

با این حال ، نویسندگان یک مطالعه جدید ، که در مجله بین المللی اپیدمیولوژی در اواخر ماه گذشته منتشر شد ، یافته های هشداردهنده خود را در روزنامه تایمز انگلستان در روز چهارشنبه مورد هدف قرار دادند.

سر نیکلاس والد ، استاد دانشگاه کالج لندن در مطالعه سال 2019 گفت: “هیچ کس نمی تواند بگوید که هر مقدار الکل به اندازه مضر است که می توان گفت سیگار کشیدن به هر میزان مضر است.”

والد به همراه کریس فراست ، نویسنده مدرسه بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن ، استدلال کردند که هیچ مدل علمی وجود ندارد که بتواند میزان مصرف الکل بر سلامت فرد را تعیین کند.

نیازی نیست که احساس کنید تنها مصرف مشروبات الکلی صفر است.

سر نیکلاس والد ، کالج دانشگاهی لندن

والد در پایان گفت: “گاهی اوقات بیش از یک لیوان شراب یا یک لیوان آبجو ، با توجه به دانش فعلی ما ، یک روز در میان قابل قبول خواهد بود.” هیچ کس نباید احساس کند که مصرف مشروبات الکلی صفر است. “

طبق دستورالعمل های فعلی رژیم غذایی برای کنترل و پیشگیری از مصرف الکل ، عادات مشروب “معتدل” نوشیدن به عنوان دو نوشیدنی در روز برای مردان بالغ و یک بزرگسال (تا زمان بارداری) در نظر گرفته می شود ، حتی اگر در ایالات متحده ، استاندارد باشد. معادل یک آبجو 12 اونسی 5 AB ABV ؛ 5 سس شراب در 12 AB ABV ؛

در ایالات متحده ، یک آبجو استاندارد 12 اونسی ، یک شراب 5 اونسی یا یک شات 1 اونسی حاوی حدود 14 گرم اتانول است.

تحقیق درباره این س ،ال ، به سرپرستی دکتر یونا میلوود از دانشگاه آکسفورد ، در آوریل 2019 منتشر شد و موج می زند ، در قالب دو پاسخ جداگانه به یافته های بحث برانگیز که در نوامبر همان سال منتشر شد. هر نامه کاستی های میلوود در تحقیقات خود را توصیف کرد ، که به گفته آنها فاقد برخی گزارش های زمینه ای و عمیق بود و عوامل بالقوه مرتبط را نیز در نظر نگرفت.

تکذیب ها ، به نوبه خود ، “پاسخ نویسنده” نهایی را از میلوود در لانست ارائه دادند و از کار تیم خود دفاع کردند – و دوباره در بیانیه ای به تایمز انگلستان درباره آخرین واکنش والد و فراست به کارش.

او گفت: “ما دریافتیم که در محدوده پیش بینی شده الکل ، از مصرف بسیار کم تا زیاد ، خطر سکته مغزی همچنان افزایش می یابد.” یافته های ما با مصرف زیاد الکل به دلیل افزایش خطر سکته مغزی مطابقت دارد و مصرف متوسط ​​الکل هیچ اثر ایمنی قابل توجهی ندارد. ”

با این حال ، والد و فراست دریافتند که روشهای میلوود با مدلهای خیالی آنها مطابقت ندارد – و اینکه خطر درک شده مربوط به سطح بالای نوشیدن را نمی توان تکرار کرد.

یافته های آنها به این معنا نیست که مصرف بیش از حد الکل می تواند بی خطر باشد. در عوض ، نشان می دهد که رویکرد میلوود “نقصی در تجزیه و تحلیل” است.

والد توضیح داد: “میزان مصرف منظم شما خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را افزایش می دهد ، اما این که بگوییم الکل” صفر “بهترین است برای روشهای علمی امروزی بسیار زیاد است.”

وی در پایان گفت: “همین است ،” کمی الکل قابل قبول است ، اما مصرف زیاد آن مضر است. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *