مذاکرات دوحه را به زبان کنعانی توضیح دهید. باقری و مورا تماس خواهند گرفت


به گزارش فارس، ناصر کنعانی نماینده رسمی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه نهم تیرماه در توییتر درباره مذاکرات دوحه نوشت: در مورد بقیه موضوعات، تذکرات و پیشنهادات سریع ارائه شد. توسط ایران و طرف مقابل دیدگاه های خود را ارائه کرد.

وی افزود: طبق معمول باقری و مورا در خصوص ادامه سفر و مرحله بعدی مذاکرات با یکدیگر تماس خواهند داشت.

مذاکرات دو روزه در دوحه برای بررسی اختلافات باقی مانده با مذاکرات وین به طور غیرمستقیم بین ایران و آمریکا با میانجیگری انریکه مورا، هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات، امشب در پایتخت قطر به پایان رسید.

این مذاکرات روز سه شنبه با دیدار دوجانبه علی باقری و انریکه مورا در دوحه پایتخت قطر آغاز شد و باقری دیروز و امروز با مورا دیدار کرد.

مذاکرات در دوحه پس از سه ماه و نیم وقفه از دور هشتم مذاکرات در وین و توافق اخیر در تهران پس از سفر جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات برای رفع تحریم ها، از سر گرفته شده است.

سعید خطیب زاده سخنگوی سابق وزارت امور خارجه درباره این مذاکرات گفت: کاری که ما در مذاکرات انجام می دهیم مربوط به بعد هسته ای نیست، زیرا بعد هسته ای یک بار خلاصه شد و فقط مربوط به آن اختلافاتی است که بعد از لغو برجام باقی مانده است. تحریم ها.” آنچه در حال انجام است تنها چند موضوع در حوزه لغو تحریم ها باقی مانده است، بنابراین چیزی به توافقات انجام شده در وین اضافه نخواهد شد و چیزی کم نخواهد شد. آنچه بین ما و طرف مقابل می گذرد، مسائل محتوایی است. این مذاکرات ادامه همان قالبی است که در وین بود، یعنی به صورت غیرمستقیم انجام می شود و ما فقط در مورد موضوعات بحث برانگیز که در آخرین جلسه در وین باقی خواهد ماند صحبت خواهیم کرد. امیدواریم شاهد نتایج مثبت باشیم. توپ در سمت واشنگتن است، اگر پاسخ داد، مطمئن باشید که می توان آن را به سرعت انجام داد.