مردم چه زمانی می توانند سهام بنفش را بخرند و بفروشند؟


به گزارش ایسنا، زمستان سال گذشته طلسم سرخابی ها وارد سالن شیشه های شکسته شد و سرانجام مراحل امضای سهام دو باشگاه انجام شد. بر این اساس، ضمانت یک میلیارد و 236 میلیون و 99 هزار و 656 سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد تجاری (استقلال 1) و یک میلیارد و 34 میلیون و 840 هزار و 567 سهم جدید فرهنگی ورزشی پرسپولیس. شرکت ورزشی شرکت (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیس 1) به دلیل ابطال حق تقدم به روش اعمال در تابلوی نارنجی فرابورس ایران که از 15 اسفند ماه آغاز و در تاریخ 15 اسفند ماه خاتمه یافت. 15 مارچ.

طبق آمار 320 هزار نفر در ثبت نام پرسپولیس شرکت کردند. 261 میلیارد تومان سهام این باشگاه توسط اشخاص حقوقی و بیش از 88 میلیارد تومان – توسط حقیقی ها خریداری شد. همچنین 286 هزار نفر در پذیره نویسی استقلال شرکت کردند که 280 میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط اشخاص حقوقی خریداری شد و 79 میلیارد تومان حقیقی بود.

سپس اعلام شد که پس از انجام مراحل لازم از جمله ثبت افزایش سرمایه، تایید سازمان حسابرسی و … نمادهای دو باشگاه در بورس معامله می شود که البته مهلت های متفاوتی برای تکمیل آن در نظر گرفته شده بود. فرآیندها و شروع معاملات سهام

به عنوان مثال نهم خرداد ماه اعلام شد که نماد استقلال بازگشایی می شود و ممکن است سهام استقلال همزمان با جشن قهرمانی این باشگاه معامله شود اما این اتفاق نیفتاد. پس از آن اعلام شد که احتمالا نمادهای هر دو باشگاه در پایان خرداد ماه بازگشایی خواهد شد که در خرداد ماه به پایان رسید اما این اتفاق نیفتاد.

باز شدن بسته یا نه؟

حالا حسین قربان زاده در آخرین اظهار نظر خود در این هفته درباره افتتاح نماد استقلال گفت که نماد استقلال هفته آینده در فرابورس برای خرید و فروش مردم بازگشایی می شود.

وی علت تاخیر در بازگشایی را نامناسب بودن وضعیت بازار سرمایه عنوان کرد و تاکید کرد: بازگشایی باید زمانی صورت می گرفت که سهامدار خرد متضرر نمی شد. بر اساس این گزارش، رئیس سازمان خصوصی سازی در پیامی که در پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه منتشر شد، از بازگشایی نماد پرسپولیس که تا سه هفته آینده نیز معرفی می شود، صحبت کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی زمان دقیق بازگشایی را اعلام کرد و میثم فدایی مدیرعامل فرابورس در آخرین اظهار نظر خود درباره بازگشایی نماد استقلال و پرسپولیس تصریح کرد که افشاگری های لازم استقلال انجام شده و تنها چند مورد. افشای صورت های مالی 6 ماه باقی ماند. برای بازگشایی هم نیاز به تایید داریم و بازگشایی نماد استقلال نزدیکتر است. پرسپولیس در حال ثبت شرکت است و این روند پشت سر استقلال است.

وی تاکید کرد: اگرچه حداکثر حمایت از شرکت ها و سازمان های خصوصی سازی توسط فرابورس انجام می شود، اما قبل از افشای اطلاعات نمی توان به کشف آن دست یافت.