مزایای آسکوربات کلسیم برای بدن

آسکوربات کلسیم شکل طبیعی ویتامین C و همچنین ترکیبی از ویتامین C (اسید اسکوربیک) و کلسیم است. این ویتامین C به صورت بافر برای افراد معده حساس است زیرا اسیدیته کمتری دارد و برای دستگاه گوارش راحت تر است. این می تواند دوزهای بالاتر را بدون عوارض جانبی ناخواسته مانند اسهال و معده درد که ممکن است توسط افراد حساس در هنگام مصرف ویتامین C خالص تجربه شود، اجازه دهد. ویتامین C و کلسیم.

معمولاً به شکل مکمل مصرف می شود. مقدار توصیه شده روزانه (RDA) آسکوربات کلسیم در افراد غیر سیگاری 75 میلی گرم در روز برای زنان و 90 میلی گرم در روز برای مردان است. مقدار mg/day 110 برای زنان و 125 mg/day برای مردان RDA برای افراد سیگاری است.

ویتامین C به دلیل اهمیت آن در سیستم ایمنی شناخته شده است زیرا به بدن کمک می کند تشخیص دهد که کدام خوب است و کدام خوب نیست. همانطور که معمولاً شناخته شده است در برابر سرماخوردگی و تب موثر است. همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان و یکی از شناخته شده ترین پاک کننده های رادیکال های آزاد شناخته می شود. این امر ما را در برابر مهاجمان خارجی که از غذاهایی که می خوریم و هوایی که تنفس می کنیم، محافظت می کند. از سوی دیگر، به طور گسترده ای شناخته شده است که کلسیم برای سلامت طولانی مدت و استخوان های قوی تر مورد نیاز است.

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است، بنابراین بدن نمی تواند ویتامین C را ذخیره کند زیرا در مایعات داخل بدن حل می شود. این واقعیت مصرف مکمل را مهم می کند. ویتامین C به ویژه در زمان استرس در بدن مورد نیاز است. همچنین به عنوان سم زدایی برای پاکسازی بدن از سموم عمل می کند. همچنین شدت سرماخوردگی را کوتاه می کند.

آسکوربات کلسیم همچنین به دلیل تقویت کننده سیستم ایمنی موثر شناخته شده است. به مبارزه با اجسام خارجی که به بدن و سایر عفونت های باکتریایی حمله می کنند کمک می کند. ترکیب کلسیم باعث تقویت استخوان و دندان می شود و همچنین مشخص شده است که ضد سرطان، ضد تومور و همچنین از سرطان پروستات جلوگیری می کند.

افرادی که می خواهند استخوان ها و ماهیچه های خود را تقویت کنند ممکن است از این ویتامین بهره مند شوند. همچنین می تواند روند پیری را به تاخیر بیندازد یا به نوعی به کند شدن پیری کمک کند. افرادی که بیش از همه به ویتامین C نیاز دارند، افرادی هستند که به شدت بیمار هستند زیرا در جذب مواد مغذی از غذاها مشکل دارند. آسکوربات کلسیم به تامین ویتامین C کافی برای بهبود آنها کمک می کند. ورزشکاران و افراد مسن نیز می توانند از مصرف این مکمل بهره مند شوند.

البته باید در نظر گرفت که مصرف بیش از حد کربنات کلسیم ممکن است باعث سنگ کلیه و سایر عوارض گوارشی مانند اسهال و ناراحتی های معده شود. در مصرف هر نوع مکملی ابتدا باید با پزشک مشورت شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر