مزرعه گل ختمی چیست؟ متخصص تغذیه توضیح می دهد.


سنجد مفید چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده سالمند را در مورد حمایت ایمنی و موارد دیگر به اشتراک می گذارد.

برای قرن ها ، مردم از گل سنبلد برای رفاه عمومی استفاده می کردند. این یک گیاه قوی برای ایمنی است و می تواند بهترین عنصری باشد که در صورت مواجهه با شرایط بد آب و هوایی می توانید به آن دست پیدا کنید.

در حالی که گاهی اوقات ممکن است رویکردهای طبیعی بیش از حد خوب به نظر برسند ، elderberry در صدر فهرست مواد تشکیل دهنده حمایت کننده سیستم ایمنی قرار دارد. در این مقاله ، ما مزایای علمی سالمندبری را از نظر علمی نشان خواهیم داد.

آلبالو چیست؟

Elderberry یک درختچه است Adoxaceae خانواده و به آن درخت سنجد یا درخت سامبوکا نیز می گویند. اگرچه به طور سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، بومی اروپایی و آمریکای شمالی است. این گل با گلهای سفید و انواع توت های سیاه و بنفش کوچکتر مشخص می شود.

با وجود اینکه آلبالو شهرت درمانی را به دست آورده است ، اما به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز به طور گسترده ای شناخته شده است.

امروزه از مربای گل سنبلد برای تهیه مربای ترش ، سس ، پای ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت فلوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختر در دستش یک گل ختمی دارد

سنجد مفید چیست؟

مزایای دارویی گل ختمی عمدتا به دلیل ترکیبات تغذیه ای و پیچیده آن است. این همان چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. الدربری سرشار از ترکیبات فنلی است

Elderberry سرشار از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو زیر گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را تأمین می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک دقیق نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما مطالعات زیادی وجود دارد که به نقش امیدوار کننده مصرف پلی فنول در سلامت انسان اشاره می کند.

برخی از مزایای پیشنهادی عبارتند از:

2. Elderberry آنتی اکسیدان ارائه می دهد

میوه های دارای رنگدانه های عمیق ، مانند آلبالو ، آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به همتایان سبک خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح عمومی برای برخی ویتامین ها (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) است. آنها می توانند اکسیداسیون سلولی را مهار کنند. به عبارت دیگر ، آنها به پاکسازی رادیکال های آزاد مضر کمک می کنند ، که به نوبه خود از استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که گیاه آلبالو تولید ROS بیش از حد (نوعی رادیکال) را در سلولهای روده بزرگ تا 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را 46 درصد کاهش داد.

با توجه به توانایی آنها در خنثی سازی یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، فواید آنتی اکسیدان در بسیاری از زمینه های سلامت انسان از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از ایمنی حمایت می کند

نقش خشخاش در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما شاید یکی از شناخته شده ترین و مورد بررسی ترین مزایای آن باشد.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت لکوسیت ها از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) عناصر قدرتمند سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مطلوب بسیار مهم هستند.

مطالعات زیادی وجود دارد که اثرات مصرف گل سنبل الطیب بر سیستم ایمنی بدن را مورد بررسی قرار داده است.

متاآنالیز چهار کارآزمایی بالینی در سال 2019 نشان داد که با ظهور علائم از دستگاه تنفسی فوقانی ، افزودن گل ختمی مدت زمان کلی و شدت علائم را به میزان قابل توجهی در مقایسه با گروه های کنترل کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت دارد.

اگرچه تحقیقات اخیر در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت از سیستم ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، اما تحقیقات مداوم برای تثبیت اثرات آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

تهیه گیاه خشخاش برای تقویت بیشتر سیستم ایمنی بدن

آنچه باید قبل از خوردن گل سنبل بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید ساقدوش دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به دستور کار خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه نسبت به خوردن خام خشخاش هشدار می دهد.

خوردن قسمت های مختلف درخت پیر – از جمله پوست ، برگ و ریشه – خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که در معده به هیدروژن سیانید (HCN) هیدرولیز می شود. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند باعث ناراحتی در دستگاه گوارش به صورت تهوع و استفراغ شود. در مقادیر زیاد ، اثرات HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ انواع توت های آب پز خطری ندارند. همچنین می توانید آن را در فرم های مکمل ایمن مانند آدامس گل ختمی که حاوی عصاره گل سنبل است مصرف کنید.

افکار نهایی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حفظ ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. پلی فنول چشمگیر و مشخصات آنتی اکسیدانی آن را به بهترین مدعی برای ارتقاء بهبود کلی تبدیل می کند. همچنین تحقیقات قابل توجهی در تایید خواص درمانی آن انجام شده است.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است کهرنج را بپزید – یا به طور راحت تر ، از مکمل گل سرخ حاوی عصاره درختچه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *