معترضان در بنگلادش پس از هتک حرمت به قرآن کشته شدند


بنگلادش: مقامات پنجشنبه اعلام کردند که چهار نفر پس از تخریب صدها معبد هندو در یک کشور اکثریت مسلمان توسط پلیس بنگلادش کشته شدند.

نیروهای پلیس با تجمع اعتراضی روز چهارشنبه ، صدها نفر از معترضان را با ماشین حمل کردند.

میلان محمود ، فرمانده پلیس محلی به خبرگزاری فرانسه گفت ، در حادثه اصلی ، گروهی از مردم به معبد هندوها در شهر حاجیگانج در جنوب حمله کردند و با پلیس درگیر شدند و چهار نفر از جمله چهار پلیس کشته و حدود دوجین نفر زخمی شدند.

بازرس پلیس تأیید کرد که چهار نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند.

گوبیندا چاندرا پرامانیک ، رهبر جامعه نیتی ، به AFP گفت که دست کم 80 معبد موقت روز چهارشنبه مورد حمله قرار گرفت و دو هندو کشته و حدود 150 نفر دیگر زخمی شدند.

پرامانیک گفت: “میلیون ها نفر در ترس هستند” و افزود که دو حمله دیگر در روز پنجشنبه رخ داده است.

بازرس پلیس منیر احمد به خبرگزاری فرانسه گفت 40 نفر در محل هتک حرمت به معبد هندوها دستگیر شده اند.

اسدوزمان خان ، وزیر کشور ، که می گوید تلاش برای غارت خانه های برخی از هندوها انجام شده است ، قول داد که مجرمان را پیدا کند.

در بیانیه ای ، دولت دستور تحقیق در مورد این خشونت را صادر کرد و “از همه خواست تا هماهنگی مذهبی ، صلح و امنیت را حفظ کنند”.

مرزبانان شبه نظامی در 22 منطقه از 64 منطقه کشور مستقر شدند تا امنیت حجاج را در طول بزرگترین جشن هندو در کشور تأمین کنند.

سایت خبری محلی Bdnews24.com و دیگر رسانه های مهم بنگلادشی گزارش دادند که پلیس یک مرد مسلمان به نام فایز را به دلیل به اشتراک گذاری ویدئوی این حادثه دستگیر کرده است.

نیروهای پلیس با تجمع اعتراضی روز چهارشنبه به تظاهرکنندگان حمله کردند و صدها نفر از معترضان را با کامیون مجروح کردند.

لوتر رحمان ، معاون فرمانده پلیس گفت: “چندین نفر و دو افسر پلیس زخمی شدند. جمعیت به خودروهای پلیس و مدیران محلی حمله کردند و آنها را خراب کردند. ما پلیس بیشتری را اعزام کرده ایم.”

همچنین در شمال ، رسانه های محلی گزارش دادند که معابد و بت های هندو در دو منطقه روستایی تخریب شده اند.

مقامات همچنین تدابیر امنیتی را در شهر چیتاگونگ در جنوب ، محل سکونت جمعیت زیادی از هندوها ، افزایش داده اند.

وزارت امور خارجه هند ، همسایه اکثریت هندو ، روز پنجشنبه در یک نشست خبری هفتگی ، این حملات را “نگران کننده” توصیف کرد و گفت که کمیسیون عالی با مقامات محلی در تماس نزدیک است.

هندوها که 10 درصد از جمعیت 169 میلیونی بنگلادش را تشکیل می دهند ، در سال های اخیر مورد خشونت های جزئی قرار گرفته اند که اغلب به دلیل شایعاتی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود برانگیخته شده است.

جمعیتی دست کم پنج معبد هندو را خراب کردند و به دلیل پست فیس بوکی که یکی از مقدس ترین سایت های اسلام را مورد تمسخر قرار داد ، به املاک حمله کردند.

Durga Puja ، که در بیش از 32000 غرفه موقت در بنگلادش اجرا می شود ، روز جمعه با غرق شدن معبودان بت الهه دورگا در رودخانه به پایان رسید. – خبرگزاری فرانسه

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *