معرفی بلیط قطار رجا


  معرفی قطارهای رجا

اگر قصد سفر با قطار را دارید، به احتمال زیاد از قطار رجا استفاده خواهید کرد.. قطار رجا یکی از بهترین شرکت های ریلی ایران به شمار می رود.. در حال حاضر این شرکت انواع قطار را در خط ریلی کشور عرضه می کند.. این شرکت بدون شک یکی از بهترین گزینه های سفر است.. فراموش نکنید که چندین دهه خدمات این شرکت را به یکی از شرکت های در حال رشد و پیشرفته تبدیل کرده است.. اگر قصد رزرو بلیط قطار شما باید انواع مختلف قطارهای راجا را بشناسید. قطارها از نظر امکانات رفاهی ستاره های با کیفیتی دارند. آنها همچنین به عنوان کوپه و سدان طبقه بندی می شوند.. همچنین انواع مختلفی از محفظه ها در قطر وجود دارد.. همه اینها انتخاب را کمی سخت می کند.. پس اگر قصد خرید بلیط قطار از رجا را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید تا با تمامی نکات این شرکت و قطارهای آن آشنا شوید.. بنابراین می توانید با خیال راحت سفر کنید.

شرکت رجا از کجا شروع شد؟

تا یک سال 1376 اخبار از بلیط قطار رجا نداشت. خط راه آهن ایران در دوره پهلوی اول افتتاح شد.. به تدریج و با گذشت سالها طول این خط ریلی افزایش یافت.. چند سال بعد، یک سال 1376 وزارت راه و ترابری تصمیم گرفته است تا انتقال و خدمات مسافری خطوط ریلی ایران را به رجا ریل واگذار کند.. در آن زمان شرکت رجا ابتدا دولتی بود.. 100% سهام این شرکت متعلق به خود دولت بود.. در سال های بعد، موسسات دولتی خصوصی شدند.. بدین ترتیب شرکت رجا نیز بخشی از سهام خود را به سایر بخش ها واگذار کرد.. در این تغییرات و تحولات بخشی از سهام به بخش خصوصی واگذار شد و مابقی سهام این شرکت توسط دولت برای پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد.. شرکت در حال حاضر بیشتر است یکی،100 دارای پرسنل و متخصص بوده و یکی از بزرگترین شرکت های حمل و نقل در ایران به شمار می رود..

جایگاه رجا در حمل و نقل مسافر ایران

جالب است بدانید الان چه خبر است بیشتر از 65درصد سهم بازار بلیت راه آهن ایران متعلق به رجا است. این بدان معناست که مسافران 65% ترجیح می دهند با شرکت رجا سفر کنند.. این مشکل دلایل مختلفی دارد.. اولاً همانطور که قبلاً اشاره کردیم، رجا سابقه طولانی در سیستم ریلی کشور دارد.. این باعث می شود مسافران بیشتری به این شرکت اعتماد کنند.. به دلیل این اعتماد، مسافران با دیدن نام شرکت در لیست خرید بلیط قطار خود، سفر با راجا را انتخاب می کنند.. این را هم باید بدانید که شرکت رجا ناوگان بسیار بزرگ بخورش. به همین دلیل رجا تقریباً در تمامی مسیرهای ریلی کشور فعالیت استادانه ای دارد..

از سوی دیگر رجا همواره برای ارتقای پیشرفت و ارتقای کیفیت حمل و نقل ریلی در کشور تلاش می کرد.. از این رو همواره شاهد بهترین قطارها و خدمات جدید این شرکت بوده ایم.. در حال حاضر تمرکز شرکت راجا روی است. ارائه خدمات جابجایی سریع و با کیفیت است. به همین دلیل است که مسافران همیشه ترجیح می دهند با راجا باشند.. در آینده بیشتر سهم بازار متعلق به این شرکت خواهد بود.

خدمات و فرصت های راجا

در حالی که رجا یکی از قدیمی ترین شرکت های خدمات ریلی ایران است. اما او قطارهای قدیمی ندارد. در واقع، در سال های اخیر تلاش کرده است قطارهای قدیمی را از مسیرهای ریلی و ناوگان خود حذف کرده و قطارهای جدید را جایگزین آنها کند.. اولین مسیر ریلی رجا، مسیر تهران – مشهد بود.. با توجه به استقبال مثبت مسافران از خدمات ریلی رجا، این شرکت در مسیرهای دیگری از جمله شیراز به تهران، اصفهان به تهران و نیز فعالیت های خود را گسترش داد. قطارهای ارائه شده توسط راجا یکی هستند هتل سیار هستند. در این قطارها می توانید آسایش و آرامش یک هتل را تجربه کنید.. در سفرهای طولانی، قطار همیشه خسته کننده بود.. به همین دلیل بود که راجا قطارهایی با امکانات عالی ارائه داد..

قطارهای رجا بسته به ستارگان کیفیت های متفاوتی دارند.. قطارهای لوکس رجا از کیفیت و لوکس برتری برخوردارند.. وقتی در این قطارها هستید، احساس می کنید در یک هتل مجلل اقامت دارید.. هادی های قطار رجا از بهترین هادی های شرکت قطار هستند.. رجا دوره های آموزشی زیادی برای آنها برگزار می کند تا همیشه رفتار درستی با مسافران داشته باشند.. قطارهای باکیفیت راجا حتی برای کسانی که از درد استخوان رنج می برند توالت تعبیه شده است.. وجود رستوران، بوفه و حتی کتابخانه از دیگر امکانات شرکت راه آهن رجا است..

معرفی انواع قطارهای رجا

معرفی قطارهای رجا

هنگامی که قصد خرید بلیط قطار به مقصد خاصی را دارید، متوجه خواهید شد که شرکت های ریلی مختلف انواع مختلفی از بلیط قطار را ارائه می دهند.. در این میان می توان از شرکت راه آهن رجا به عنوان یکی از معروف ترین شرکت های ریلی ایران نام برد.. گاهی اوقات در جاده های شلوغی مانند تهران مشهد، چند تا هستند چندین قطار مختلف با نام های مختلف از شرکت رجا هست. آیا می توانید تصور کنید که قطار یک قطار است! اما اینطور نیست. در واقع هر کدام از این قطارها قابلیت ها و قابلیت های خاص خود را دارند.. البته قیمت های متفاوتی دارند.. در ادامه شما را با انواع قطار رجا آشنا می کنیم..

  1. قطار سبز سهره راجا

در هر واگن قطار رجا سبز پلور، ده کوپه چهار مردم هستند. همچنین به هادی قطار در هر واگن یک کوپه اختصاص داده شده است.. واگن های این قطار مجهز به سیستم تهویه مطبوع و همچنین سیستم تصویری و صوتی است.. فیلم ها در مرکز نمایش داده می شود تا همه مسافران از آنها سرگرم شوند.. هر کالسکه دو سرویس بهداشتی دارد.. یکی از آنها فرانسوی و دیگری ایرانی است.. بنابراین کسانی که مشکلات مفصلی دارند می توانند با خیال راحت با این قطارها تردد کنند.. تمام محفظه ها به خوبی در برابر صدا و گرما عایق هستند. بنابراین حداقل صدای قطار وارد کوپه می شود و خبری از سرمای زمستان و گرمای تابستان نیست. دسترسی به یک پریز برق در هر محفظه 220 آیا ولت وجود دارد. بنابراین، مسافران می توانند بدون نگرانی از قطعی برق، دستگاه های الکتریکی خود را شارژ کنند.. این قطارها در راه هستند مسیرهای تهران به شیراز، شیراز به مشهد، تهران به مشهد و تهران به اهواز آنها کار میکنند.

  1. قطار لوکس چهارهيچ كس

قطار لوکس چهارمعمولا دو نوع واگن وجود دارد.. 32 بازیکن آلمان غربی و 36 مسافران از آلمان شرقی دو بخش مختلف قطار را تشکیل می دهند.. جالب است بدانید که قیمت بلیط برای هر دو طرف یکسان است. قطار – تعلیم دادن 32 یک نفر در هر ماشین هشت این یک کوپه است. در طرف دیگر قطار 9 یک کوپه وجود دارد. بنابراین مساحت قسمت غربی بیشتر از قسمت شرقی خواهد بود.. در هر کوپه این نوع قطار چهار تخت ارائه شده است. همه کوپه ها دارند سیستم تهویه مطبوع، رختخواب یکبار مصرف و سیستم صوتی هستند. قطارهای لوکس چهارنفرا رجا در مسیرهای قزوین به مشهد، تهران به مراغه، از زنجان به مشهد، از سمنان به مشهد و همچنین در مسیرهای بین المللی منتهی به ترکیه و سوریه فعالیت می کند..

  1. قطار سیمرغ رجا

قطار سیمرغ – یکی از قطارها معروف و قدیمی راجه. در هر واگن این قطار هشت کوپه هشتکسی هست. بنابراین، ظرفیت هر واگن، 32 مردی وجود خواهد داشت. یک محفظه در هر واگن برای خدمات اداری در نظر گرفته شده است.. اگر می خواهید در راه شام ​​یا ناهار بخورید، باید هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید.. یعنی بلیت قطار سیمرغ رجا دو کرایه متفاوت خواهد داشت.. هر چه نرخ با کترینگ بیشتر باشد، نرخ بدون پذیرایی کمتر است.. تمامی محفظه ها دارای سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی و تصویری و پریز برق هستند. 22 ولت. بدنه های کوپه نیز با دو لایه عایق صدا و حرارت طراحی شده اند.. در ابتدا و انتهای هر کالسکه یک سرویس بهداشتی وجود دارد.. این قطار در حال حاضر فقط در مسیر تهران – مشهد تردد می کند..

  1. قطار سبز راج

قطار سبز رجا از دیگر قطارهای این شرکت راه آهن است که در مسیرهای تهران، تبریز و تهران، مشهد خواهید دید.. در هر واگن قطار سبز، هشت کوپه چهاریک نفر وجود دارد. بنابراین، ظرفیت هر واگن، 32 مردی وجود خواهد داشت. در هر خودرو یک محفظه به مهمانداران اختصاص داده شده است.. تمامی محفظه ها دو جداره هستند. عایق صدا و حرارت هستند. شام و ناهار جداگانه محاسبه می شود. بنابراین اگر شام یا ناهار را سفارش دهید، باید هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید.. تمام کوپه ها روی سیستم برقی 22 آنها همچنین مجهز به ولتاژ شهری هستند. بنابراین می توانید تلفن همراه و سایر دستگاه های خود را شارژ کنید. این قطار ظاهری نسبتا مناسب و مدرن دارد..

  1. قطار طوس راجا

قطار خاکستری قطار دیگری است محبوب و نسبتاً لوکس راجه. این قطار در مسیرهای تهران – تبریز، تهران – مشهد و تهران – آنکارا حرکت می کند.. در هر واگن این قطار، 9 کوپه چهارمردم هستند. بنابراین، ظرفیت هر واگن، 36 مردی وجود خواهد داشت. بدنه تمامی محفظه ها دو جداره، عایق صدا و حرارت است.. در ابتدا و انتهای هر کالسکه یک سرویس بهداشتی وجود دارد.. این قطار یک بسته غذای سبک کنسرو شده را برای شام به مسافران ارائه می دهد.. لازم به ذکر است این وعده ارزشی ندارد و بر اساس هزینه بلیت قطار رجا محاسبه می شود..

  1. قطار پردیس راجا

قطار پردیس راجا

این قطار نام دارد سیزده و هفت همچنین بدانند. قطار اتوبوس پردیس رجا با سرعت 160 با سرعت کیلومتر حرکت می کند. فضای داخلی این قطار شبیه یک هواپیما است. به لطف سرعت عالی آن، بسیاری از مسافران ترجیح می دهند مسافت های طولانی را با این قطار طی کنند.. قطارهای پردیس رجا هم اکنون در مسیرهای تهران – مشهد، تهران – کوم، تهران – میانا، تهران – یزد و تهران – زنجان فعالیت می کنند.. این قطارها کوپه نیستند. اما آنها کاملا آرام هستند..

نحوه خرید بلیط قطار رجا

راه های مختلفی برای خرید بلیط قطار وجود دارد. می توانید به صورت حضوری یا حضوری درخواست دهید. با روش حضوری باید با آژانس های مسافرتی یا ایستگاه قطار تماس بگیرید.. ممکن است خیلی طول بکشد. با این وجود خرید اینترنتی بلیط قطاربهترین گزینه در نظر گرفته شده است. با کمک شرکت های مسافرتی معتبری مانند ره بال آسمان که دارای مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی بلیط قطار رجا هستند، می توانید انواع بلیط قطار را در هر کجا و هر زمان خریداری کنید.. برای انتخاب قطارهای راج می توانید در قسمت فیلترهای جستجو بر روی شرکت راه آهن راج کلیک کنید.. بدین ترتیب تمامی قطارهای این شرکت فقط برای شما نمایش داده می شود..

در نهایت باید گفت که شرکت راه آهن رجا دارای قطارهای مختلف در مسیرهای مختلف است.. هر کدام کیفیت و قیمت متفاوتی دارند. به همین دلیل می توانید با کمی تحقیق در سایت های اینترنتی بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید..