ممنوعیت دو روزه تردد کامیون در جاده های تهران


سرهنگ علی همهانی در گفت وگو با ایسنا، درباره مدیریت ترافیک و ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی محدودیت هایی برای تردد خودروهای سنگین وجود دارد و بر همین اساس این خودروها ممنوع هستند. اجازه تردد در خیابان های تهران.

معاون آموزش و فرهنگ راهور پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران پلیس راهور در مبادی ورودی شهر تهران مستقر بودند، ادامه داد: همکارانم از پلیس راهنمایی و رانندگی تهران کامیون های ورودی به معابر شهر را متوقف کردند. این دو روز کنار جاده هستند و اجازه رفتن ندارند. همچنین در صورت مشاهده کامیون ها در جاده های داخلی، متوقف خواهند شد.

آلقانی ادامه داد: پس از توقف این وانت ها، در صورت داشتن فرصت خروج از شهر، این کامیون ها به خارج از شهر هدایت می شوند، در غیر این صورت تا پایان مراسم، محل درج شده توسط پلیس در حاشیه امن جاده است. متوقف شده در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این تصمیم برای تامین امنیت عزاداران اتخاذ شده است، گفت: با توجه به اینکه در این دو روز شاهد حضور بسیاری از عزاداران حسینی در جاده ها بوده ایم، تصمیم به ممنوعیت تردد این خودروهای سنگین گرفته شده است. همچنین این تصمیم به شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط ابلاغ شده و قبلاً در این خصوص اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفته است.

معاون آموزش و فرهنگ راهور پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از رانندگان کامیون ها و سایر وسایل نقلیه سنگین خواست در این دو روز در جاده های تهران تردد نکنند و از فردای عاشورا و در ساعاتی که کامیون ها به کار خود ادامه دهند. در جاده های تهران مجاز است.